Imigranci w Calais wdzierają się do domów

foto: YouTube
foto: YouTube

Grupy imigrantów z tzw. Dżungli w Calais zaczęły atakować domy tamtejszych mieszkańców. Agresorzy są uzbrojeni w łomy i noże. Niszczą także zaparkowane na ulicach samochody.

Nad sytuację próbuje zapanować Mer miejscowości Marck, znajdującej się w pobliżu Calais. Według interii.pl zażądano już sprowadzenia tam na stałe oddziałów policji oraz zlikwidowania parkingu ciężarówek, gdzie ukrywają się uchodźcy. Uzbrojone grupy uchodźców kolejny raz próbowały wedrzeć się do osiedli. Ludzie zamykali drzwi i okna, policją rozpędzała napastników, którzy czatowali pod domami Francuzów i wykrzykiwali pogróżki pod ich adresem.

Mieszkańcy są oburzeni faktem, że imigranci pozostają bezkarni. Policjanci nikogo nie zatrzymali, a takie ataki mogą się jeszcze powtórzyć. Policja przypuszcza, że nielegalnie imigranci próbują włamać się do mieszkań w celu zdobycia żywności i pieniędzy. Grupa uchodźców już wcześniej wtargnęła na teren przedszkola w Marck. Wokół placówki postawiono nowe ogrodzenie, warte milion euro. Podobne problemy dotyczą również innych okolicznych miejscowości.

Mas

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net