KOD awanturował się pod Sejmem

twitter.com/Arlukowicz
twitter.com/Arlukowicz

W nocy KOD oraz zwolennicy opozycyjnych partii nie chcieli wypuścić z budynku Sejmu posłów PIS. Doszło do przepychanek. Dziś przenieśli się z manifestacją pod Pałac Prezydencki, wraz z politykami PO, Nowoczesnej i SLD. KOD grozi, ze wróci przed Sejm.

Zamieszanie w parlamencie zaczęło się od posła Michała Szczerby z PO, który umieścił na pulpicie przy mównicy kartkę z napisem „Wolne media w sejmie”. Marszałek Kuchciński kilkakrotnie zwrócił uwagę parlamentarzyście, ostatecznie wykluczając go z obrad sejmu i ogłaszając przerwę. To z kolei rozwścieczyło opozycję, która tłumnie zablokowała mównicę skandując przeróżne hasła. Ze względu na zamieszanie w sali obrad, głosowanie w sprawie budżetu przeniesiono do Sali Kolumnowej, co jeszcze bardziej rozsierdziło opozycję i jej zwolenników twierdzących, że działanie to jest nielegalne, ponieważ nie osiągnięto kworum. Zdaniem marszałka Kuchnińskiego kworum było.

Wkrótce pod Sejmem pojawili się przedstawiciele KOD, uniemożliwiając posłom PiS opuszczenie budynku. Pojawiły się hasła: „Nie wyjdziecie do Wigilii”, „Przebrała się miarka, tchórzu”. – Postanowili przegonić z Sejmu wolne media. „Dyktatorek” zamienił Sejm w biuro PiS-u, poszli do innego pokoju i zrobili sobie spotkanie przy kawie i ciasteczkach – stwierdził Mateusz Kijowski, wzywając do protestu. Jedna z posłanek PiS opowiada, iż była atakowana i szarpana, gdy próbowała opuścić budynek Sejmu.

Dziś odbyła się manifestacja pod Pałacem Prezydenckim, gdzie oprócz KOD-u pojawili się także zwolennicy PO, Nowoczesnej oraz SLD. Nie zabrakło polityków tychże partii – Włodzimierza Czarzastego, Barbary Nowackiej czy Ryszarda Petru. Manifestanci twierdzą, iż policja użyła gazu i atakowała protestujących przed Sejmem. Policja stanowczo zaprzecza takim twierdzeniom. W sieci pojawiły się także nagrania przedstawiające próby manipulacji. Manifestant KOD próbował swoim zachowaniem sprawiać wrażenie, jakoby doszło do agresji ze strony funkcjonariuszy. Tymczasem zwolennicy KOD i opozycji grożą, że pod Sejm wrócą, jeśli nie zostaną spełnione ich postulaty.

MGOT/tvn24.pl, gosc.pl, pch24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.