4 marca 2024
Uncategorized

Macedońska policja utrzymuje porządek w Idomeni

Macedońska policja została zmuszona do użycia gazu łzawiącego wobec ataku około pięciuset nielegalnych imigrantów na ogrodzenie obozowiska w Idomeni. Obóz znajduje się po greckiej stronie przejścia granicznego do Macedonii.

foto: YouTube (RT) "Refugees attempt to dismantle fence at Greek Idomeni camp, get teargassed"
foto: YouTube (RT) „Refugees attempt to dismantle fence at Greek Idomeni camp, get teargassed”

Interia.pl podaje, że macedońska policja odpierała za pomocą gazu łzawiącego szturm około pięciuset nielegalnych imigrantów, którzy próbowali się przedrzeć przez ogrodzenie obozowiska. atak został udaremniony.

Nielegalni imigranci mieli obrzucać macedońską policję kamieniami. Policja użyła więc gazu. W okolicy obozu ma także dochodzić do innych rodzajów napięć, jednak szczegóły nie są ujawniane przez służby.

Macedońska policja zaprzecza doniesieniom o użyciu gazu łzawiącego, jednak przyznaje, że do incydentu doszło. Wskazuje za to na grecką policję i to ją oskarża o użycie gazu. Nielegalni imigranci rozpoczęli rozruchy w niedzielę rano po tym, gdy rozeszły się informacje o rzekomym otwarciu granicy przez Macedonię. Obecnie na terenie Grecji przebywa ok. 50 tys. obcych, z czego 12 tys. w obozowisku w Idomeni. Obozowisko po Greckiej stronie powstało, gdy Macedonia i inne kraje tzw. bałkańskiego szlaku migracyjnego wprowadziły ograniczenia na swych granicach i utrudniły nielegalnym imigrantom przedostawanie się wgłąb Europy. W ten sposób wielu niechcianych gości z Bliskiego Wschodu i Afryki utknęło w Grecji.

Szy

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net