24 września 2023
Uncategorized

Marihuana i alkohol zwiększają zagrożenie chorobą psychiczną

Zarówno picie alkoholu, jak i palenie marihuany przez uczniów może wpływać na ich intelekt, ale także na stan psychiczny. Badania przeprowadzone w USA potwierdziły, iż obie te używki są niezmiernie groźne dla młodych ludzi w wieku szkolnym.

foto: Pixabay
foto: Pixabay

Uczeni z RAND Corporation przebadali 6509 uczniów kalifornijskich szkół, pytając o doświadczenia związane ze spożywaniem alkoholu oraz paleniem marihuany. Wyniki potwierdziły to, co większość pedagogów zauważyła już dawno – używki negatywnie wpływają na mózg. Uczniowie, którzy pili alkohol i palili marihuanę mieli o wiele gorsze wyniki w nauce od swoich rówieśników, którzy nie sięgali po żadną z tych substancji. Co więcej, nastolatkowie mający kontakt z używkami o wiele częściej wykazywali tendencje do zachowań przestępczych a także skarżyli się na problemy ze zdrowiem psychicznym.

W badaniu wzięła udział młodzież między jedenastym a siedemnastym rokiem życia. Koordynująca badania psycholog, dr Elisabeth J. D’Amico, zwróciła uwagę, niż wielu nastolatków nie zdaje sobie sprawę, iż alkohol jest szkodliwy dla psychiki i intelektu. O ile o szkodliwości marihuany mówi się dość często, o tyle świadomość dotycząca zagrożeń płynących z picia alkoholu jest wśród młodzieży mniejsza – dlatego często wybierają oni tę używkę jako rzekomo mniej szkodliwą. Doktor D’Amico nie neguje jednak faktu, iż również marihuana nie jest bezpieczna. – Jednak trzeba wyraźnie powiedzieć, że szkodliwość marihuany i jej oddziaływanie na rozwijający się mózg może wpłynąć na jego wydajność zarówno w okresie dojrzewania i jak dorosłości – podkreśla naukowiec.

MGOT/polsatnews.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net