Marsze dla Życia w całej Polsce

foto: YouTube (regionfakty.pl), "'Marsz dla Życia i Rodziny' przeszedł przez Świdnicę"
foto: YouTube (regionfakty.pl), „’Marsz dla Życia i Rodziny’ przeszedł przez Świdnicę”

W wielu polskich miastach maszerowali zwolennicy obrony życia każdego człowieka oraz rodziny jako wartości. Pod hasłem „Każde życie jest bezcenne” już po raz 11 przez odbył się Marsz dla Życia i Rodziny.

W Warszawie marsz rozpoczął się pod pomnikiem Kopernika, następnie uczestnicy przeszli Krakowskie Przedmieście, Karową, Browarną do Parku Kazimierzowskiego. Oprócz Warszawiaków zjawili się również mieszkańcy innych miast, a nawet goście z zagranicy – pojawiły się m.in. flagi Brazylii oraz transparent francuskiej organizacji Droit de Naître. Członkowie częstochowskiego zespołu Pipes & Drums towarzyszyli maszerującym grając na dudach. Podczas marszów zbierano również podpisy poparcia dla obywatelskiego projektu ochrony życia od poczęcia.

Łodzianie zaczęli obchody XXIII Łódzkich Dni Rodziny od uroczystej Mszy św. w kościele Zesłania Ducha Świętego, miała miejsce również procesja Eucharystyczna. Sam marsz przeszedł ul. Piotrkowską, Zachodnią, 1-Maja, kończąc w Parku na Zdrowiu, gdzie odbył się piknik rodzinny. Uczestnicy mieli okazję złożyć datek na pomoc samotnym matkom czy rodzicom dzieci niepełnosprawnych.

– Marsz dla Życia i Rodziny to jeden z dopływów wielkiej rzeki, która płynie przez świat i głosi, że każdy człowiek ma prawo do życia – mówił z kolei w toruńskiej katedrze Świętych Janów bp Andrzej Suski. Orszak, wspierany muzycznie przez zespół Promisja, przemaszerował ul. Szeroką na Rynek Nowomiejski, następnie powracając na Rynek Staromiejski.

Manifestowali również mieszkańcy innych miast, m.in. Szczecina i Szczecinka, Tarnobrzega, Świdnicy czy Augustowa.

MGOT/pch24.pl, warszawawpigulce.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net