Imigrant zdjął krzyż ze ściany w katolickim szpitalu

W katolickim szpitalu w jednym z niemieckich miasteczek w Westfalii islamski uchodźca zdjął krzyż ze ściany. Kłócąc się z lekarzem twierdził, że miał prawo to zrobić.

Foto: Ingo Kirschnereit Cyclejakob, licencja CC BY 3.0 via Wikimedia Commons
Foto: Ingo Kirschnereit Cyclejakob, licencja CC BY 3.0 via Wikimedia Commons

Do zdarzenia doszło w szpitalu św. Matyldy w  Herford w pobliżu Bielefeld. W jeden z sal tej placówki muzułmanin zdjął ze ściany krzyż, gdy odwiedzał leczoną tam swoją żonę. Kobieta przez cały czas chodziła w burce.

Jeden z lekarzy odwiedził parę i zauważył, że w pokoju nie ma krzyża, który wcześniej wisiał na ścianie. Ponieważ sam urodził się w muzułmańskiej rodzinie, zapytał, czy mężczyzna nie zdjął symbolu. Pch24.pl podaje, że ten od razu się przyznał. Lekarz zwrócił imigrantowi uwagę, że znajduje się na terenie katolickiego szpitala i nie miał najmniejszego prawa, żeby to zrobić. Mąż pacjentki był jednak innego zdania i zamiast zwrócić krzyż wdał się w kłótnię z lekarzem.

Dyrektor szpitala św. Matyldy zaznaczył, że krzyże na ścianach od kilku lat są przymocowane na stałe, aby nie można było ich zdjąć, ponieważ  w placówce pojawiały się w przeszłości związane z tym problemy. Mężczyzna musiał więc przynieść ze sobą śrubokręt. – Zdjęcie krzyża ze ściany przekroczyło granice naszej tolerancji – stwierdził dyrektor szpitala.

Kierujący placówką zapewnia, że wcześniej nie pojawiały się problemy podobnej natury ze strony muzułmańskich pacjentów. Natomiast w kilku przypadkach chorzy nie chcieli się dać leczyć kobietom. Szpital nie akceptuje jednak takich postaw i stawia pacjentom słuszne ultimatum: jeśli nie zaakceptują warunków leczenia, będą musieli znaleźć inną placówkę.

Maj

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net