28 lutego 2024
Uncategorized

Polacy podziękowali Węgrom

Węgierscy Policjanci zostali docenieni przez grupę mieszkańców z Częstochowy. Ryngraf za obronę Europy przed imigrantami na przejściu granicznym w Roszke został przekazany konsulowi Węgier.

Jak informuje portal Pch24.pl, w wydarzeniu udział wzięli: emerytowany policjant, przedsiębiorca i plastyk z Częstochowy. – Ryngraf to rodzaj medalionu pochodzący jeszcze z czasów rycerskich. W naszej symbolice patriotycznej i wojskowej jest niezwykle ważny. To symbol zwycięstwa i obrony cywilizacji chrześcijańskiej przed islamem. Bardzo często ozdabiany był wizerunkiem Matki Boskiej Częstochowskiej – mówił Jacek Wrona, emerytowany policjant, organizator przedsięwzięcia. – Chcieliśmy w ten sposób podziękować węgierskim policjantom za to, co robią. Chcemy by ten ryngraf przypominał naszym braciom, że jesteśmy z nimi – dodał.

Organizator akcji dziękował obrońcom granic w Roszke. – Dziękujemy im za obronę naszych wartości i granic. Znam doskonale ten niewielki wiejski posterunek i dlatego jestem pełen podziwu ich determinacji, by przeciwstawić się zmasowanej fali islamskich uchodźców przez Europę – podkreślał Wrona.

Ryngraf zrobiony był z blachy z 1905 roku, która powstała po pożarze wieży i fragmentu bazyliki jasnogórskiego klasztoru. Konsul Wegier, któremu przekazano dar, obiecał osobiście dostarczyć go do Roszke.

Joan

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net