Saksonia: ataki na imigrantów

foto: Wikimedia Commons
foto: Wikimedia Commons

W Saksonii zaatakowano 4 ośrodki dla uchodźców w ciągu 2 dni. Próbowano podpalić jeden z nich, drugi zaś wysadzić w powietrze.

Ośrodek Lipsku-Holzhausen to miejsce 2 ataków na miejsca imigranckiego azylu. Kresy.pl podaje, że niezidentyfikowana osoba rozlała łatwopalną ciecz w piwnicy oraz na schodach i bezskutecznie próbowała wszcząć pożar.  Za to w środę, jak szacowano do 7 osób próbowało w Lipsku-Meusdorfie zdetonować własnoręczny ładunek wybuchowy w oczekującym na zamieszkanie ośrodku dla imigrantów.  Próba nie udała się. Piątek to ataki na Chemnitz i Grimma, gdzie takowe budynki obrzucono kamieniami. W jednym mieszkali ludzie.

Lipski komendant policji, Bernd Merbitzm, mówił o swoim zaniepokojeniu. – Może dojść do sytuacji w której gotowi do przemocy manipulatorzy wykorzystają strach ludzi, by wzniecić histerię przeciwko polityce azylowej i usprawiedliwić przemoc wobec uchodźców- powiedział w rozmowie dla „Lepiziger Volkszeitung”. Falę zdarzeń określił wcześniej wspominaną „falą pogromów, która przybiera na sile”.

Służby pracujące przy wszystkich przypadkach szukają ksenofobicznego uzasadnienia zajść. Cały czas trwają poszukiwania sprawców, nazwiska niektórych podano do wiadomości publicznej dopiero wczoraj. – Także koledzy z saksońskiej służby policyjnej są narażeni na coraz większą agresję i obciążenia. W takiej formie jeszcze nigdy tego nie było, to jest nie do zniesienia – zakończył Merbitz.

Podo

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net