21 czerwca 2024
Uncategorized

Statystyki przestępstw imigrantów

Niemiecka policja podała statystyki dotyczące popełnianych przez imigrantów przestępstw. Po raz pierwszy uwzględniono narodowość sprawców. Najczęściej w konflikt z prawem wchodzą przybysze z Afryki Północnej.

O danych przygotowywanych przez policję poinformował serwis Deutsche Welle. „Raport obejmuje okres od października 2014 do listopada 2015 roku i został opublikowany w czasopiśmie branżowym niemieckiej policji >>Forum<<” – czytamy na łamach serwisu. „Dotychczas w niemieckich statystykach nie było danych dotyczących przestępczości uwzględniających takie kryteria jak narodowość czy status pobytowy. Po raz pierwszy zrobiła to kolońska policja po wydarzeniach w noc sylwestrową” – napisano dalej w informacji.

Autorzy publikacji uważają, że „generalizowanie i stygmatyzowanie uchodźców jest niesprawiedliwe. Większość z nich nigdy nie weszła w ogóle w kolizję z prawem”. Argumentują, że z danych dotyczących Syryjczyków, Irakijczyków czy Afgańczyków, wynika, że niecałe 0,5 proc. z 1,1 tys. Syryjczyków w Kolonii – występujących w policyjnym rejestrze – popełniło czyn karalny.

Jednak w kolejnym akapicie czytamy: „Inaczej sprawa ma się z migrantami z Maroka, Algierii czy Tunezji. Wśród migrantów z krajów Północnej Afryki ponad 40 procent weszło w kolizję z prawem. Na takim samym poziomie utrzymuje się przestępczość wśród migrantów z Bośni-Hercegowiny i Czarnogóry. Najczęściej dopuszczają się oni kradzieży w samochodach, w sklepach i rozbojów”.

Niemiecka policja potwierdza powszechnie znany fakt, że najwięcej problemów sprawiają młodzi mężczyźni. Funkcjonariusze są jednak wyrozumiali. – Nie mają oni szansy na otrzymanie azylu, nie wolno im pracować ani w Niemczech, ani w kraju pochodzenia. Utrzymują się więc z popełnianych przestępstw – stwierdza Martin Lülsdorf ze związków zawodowych policji w Kolonii.

Policja w Szlezwiku-Holsztynie podała, że w zeszłym roku  „wzrosła tam liczba włamań do mieszkań do ok. 8600, czyli o 1100 w porównaniu z rokiem 2014”.

Maj

Dziękujemy, że jesteś z nami! Prosimy o udostępnienie materiału na Twoich mediach społecznościowych oraz obserwowanie nas na Facebooku. Znacząco też pomożesz w dalszym rozwoju portalu wspierając nas dowolną comiesięczną kwotą poprzez zrzutkę.

Możesz także zapisać się na nasz newsletter. Będziesz otrzymywać od nas najciekawsze informacje z ostatnich dni.

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net