Szwecja: Policja tuszowała gwałty w ubiegłym roku

foto: Wikimedia Commons (edytowane)
foto: Wikimedia Commons (edytowane)

W roku 2014/2015 w Szwecji podczas festiwalu „We Are Sthm” doszło do gwałtów podobnych do tych, które wydarzyły się w Niemczech. Sprawcami mieli być młodzi imigranci, w większości Afgańczycy. Pch24.pl podaje, że policja otrzymała zarzuty tuszowania tych wydarzeń.

Dziennik „Dagens Nyheter” pisze o skandalu, do jakiego doszło w Sztokholmie. W trakcie wewnętrznego przygotowania do festiwalu „We are Sthlm” szwedzka policja miała zwracać szczególną uwagę z powodu zagrożenia ze strony imigrantów. Do takich zachowań dochodziło już w roku 2014.

Festiwal jest imprezą głównie dla nastolatków, były tam także dziewczynki w wieku około 12 lat. Sprawcami ma być grupa imigrantów z krajów muzułmańskich. Według źródeł, na które powołuje się dziennik, w większości są to Afgańczycy.  Po artykule z tego poniedziałku w”Dagens Nyheter” komisarz główny szwedzkiej policji, Dan Eliasson rozpoczął wewnętrzne śledztwo.

Według policjantów zdarzenia takie miały miejsce, a zostały one zatuszowane by nie dać „pożywki prawicowym ekstremistom”.

Jap

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net