10 lat od masakry na wyspie Utoya. Anders Breivik chce sprzedać prawa do książki i filmu o swoim życiu

22 lipca 2011 roku Anders Behring Breivik – obecnie Fjotolf Hansen – dokonał dwóch ataków terrorystycznych w Norwegii. W wyniku wybuchu bomby pod siedzibą premiera zginęło 8, zaś w efekcie strzelania do nieuzbrojonych osób na wyspie Utoya zginęło 69 osób. Mason został skazany na 21 lat pozbawienia wolności bez możliwości wcześniejszego zwolnienia przed upływem 10 lat. Obecnie chce sprzedać prawa do książki i filmu o swoim życiu.

Anders Breivik/Fjotolf Hansen chce sprzedać prawa do książki o swoim życiu. Za jej publikację i prawa do filmu żąda osiem mln euro. Nieoficjalnie media dowiedziały się, że skontaktował się w tej sprawie z 20 filmowcami. Nie wiadomo, czy ktoś odpowiedział na propozycję byłego masona.

Należący do wolnomularskiego stowarzyszenia, w którym posiadał stopień „mistrza” Anders Behring Breivik dokonał w lipcu 2011 r. dwóch zbrodni. Pierwszy atak wymierzony był w siedzibę premiera Norwegii, zginęło wówczas 8 osób. Drugi miał miejsce na wyspie Utoya podczas zlotu młodzieżówki norweskiej Partii Pracy. Breivik zabił wówczas aż 69 osób i ranił ponad 30, strzelając z karabinu maszynowego. Sąd skazał mordercę na 21 lat pozbawienia wolności, co jest najwyższym wymiarem kary w Norwegii. Sam Breivik przyznaje się do dokonania zbrodni, lecz nie uważa, by była ona przestępstwem.

Breivik odsiaduje wyrok w trzypokojowej celi w więzieniu w Skien. Ma do dyspozycji pokój do nauki, salę gimnastyczną oraz kuchnię. Ma także dostęp do telewizji i gier wideo.

Od teraz Breivik może ubiegać się o przedterminowe zwolnienie z więzienia.

rmf24.pl / kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.