2 marca 2024
Wiadomości

100 dni dla Syrii

Studenci Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu oraz fundacja Piękna Polska zbierają ludzi do krucjaty modlitewnej. „100 dni dla Syrii” polega na nieustannej modlitwie przez 2400 godzin.

By dowiedzieć się szczegółów oraz by zgłosić się do krucjaty (do czego zachęcamy, bowiem potrzeba 2400 osób), należy wejść na stronę 100dnidlasyrii.pl. Modlitwa rozpoczyna się 12 lutego. – W zeszłoroczne wakacje wpadliśmy na pomysł, aby zorganizować jakąś wspólnotową modlitwę za chrześcijan w Syrii. Obrazy, jakie docierały do nas za pośrednictwem internetu, były naprawdę smutne. Okazało się, że jest szansa na zorganizowanie ogólnopolskiej krucjaty modlitewnej – od razu w to poszliśmy. Chcemy poruszyć serca ludzi, uwrażliwić na problemy naszych braci w wierze – powiedział Maciej Piech, jeden ze współorganizatorów.

Na stronie, w zakładce aktualności znajduje się też prezentacja, do korzystania z której zachęcają organizatorzy. Mowa jest w niej o niesamowicie dobrej sytuacji chrześcijan w Syrii przed wybuchem wojny oraz o brutalnym przebiegu rebelii, która okazała się być częścią obecnie odrodzonego kalifatu Państwa Islamskiego. Wspomina się także o najkrwawszej masakrze chrześcijan w Sadat z listopada 2013 roku. Wskazuje się też na dramatyczną sytuację gospodarczą oraz sanitarną uchodźców.

Poniżej treść apelu, która znajduje się na stronie akcji:

„Według ONZ w ciągu ostatnich 22 miesięcy konflikt w Syrii pochłonął ponad 60 tysięcy ofiar. Ocenia się, że 2 miliony ludzi opuściło swoje domy szukając bezpiecznego schronienia w innych częściach kraju, ponad 750 tysięcy zbiegło do państw sąsiednich, a w sumie 4 miliony ludzi potrzebuje pomocy.

W Syrii brakuje żywności, ceny chleba wzrosły czterokrotnie, a innych produktów spożywczych – dwukrotnie. Energia elektryczna dostarczana jest głównie z agregatów prądotwórczych, a ceny paliwa wzrosły nawet o 700%. Trzy czwarte rządowych placówek służby zdrowia jest zamkniętych. Regularne ostrzały artyleryjskie i bombardowania miejsc wcześniej uznawanych za bezpieczne zmuszają ludzi do ciągłej ucieczki przed przemocą. Prawie 70% placówek służby zdrowia w Syrii nie działa (dane WHO), ponieważ zostały one zniszczone, brakuje personelu medycznego, sprzętu medycznego i leków, w szczególności w ogniskowych punktach walk.

Wraz z fundacją Piękna Polska organizujemy ogólnopolską akcje modlitewną. Główną intencją całej kampanii jest pokój na świecie i przestrzeganie wolności religijnej głównie w Syrii. Akcja krucjaty modlitewnej „100 Dni Dla Syrii” polega na 100 dniowej bezustannej modlitwie – w dzień i w nocy przez 2400 godzin.

„Proszę Was, abyście w Waszym kraju byli solą, światłem i zaczynem, który sprawi, że chrześcijaństwo w Polsce i w Europie uniknie naszego losu” – te słowa skierował do Polaków patriarcha Syrii Grzegorza III, prosząc o włączenie się w dzieło niesienia pomocy mieszkańcom Syrii. Bardzo chcielibyśmy, aby chrześcijanie w Syrii czuli nasze modlitewne wsparcie. Tym osobom w ucisku potrzebna jest nasza pamięć i modlitwa.

Akcja polega na tym, że każda chętna osoba, która skontaktuje się z nami w ramach kampanii „100 dni dla Syrii” otrzyma konkretną godzinę w konkretnym dniu np. 23 lutego 2015r. poniedziałek, godzina 5.00. i w tej godzinie jest zobowiązana modlić się w intencji chrześcijan prześladowanych w Syrii.

Bardzo pragniemy, aby o kampanii „100 Dni dla Syrii” lub dowiedział się każdy chrześcijanin w Polsce.”

CWIK

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net