15 czerwca 2024
RodzinaWiadomościWojskowość

100 dni rządu

Dzisiaj przypada równo 100 dni od wotum zaufania dla rządu Beaty Szydło. Poszczególne resorty podsumowują dotychczasową pracę i przedstawiają plany na najbliższe dni.

– Największym sukcesem pierwszych 100 dni rządu jest program „Rodzina500 plus”, błędem – pierwotna wersja projektu w sprawie tzw. podatku od hipermarketów – powiedziała Beata Szydło, premier III RP.

– W ciągu pierwszych dni rządu przyjęliśmy najważniejszą dla polskich rodzin ustawę – wprowadzającą program 500 plus – powiedziała minister rodziny, pracy i polityki społecznej, Elżbieta Rafalska. – Absolutnie nic nie stoi na przeszkodzie, żeby ustawa od 1 kwietnia weszła w życie i już w kwietniu rozpoczęły się pierwsze wypłaty świadczenia wychowawczego 500 zł – podkreśliła minister rodziny.

Minister zapowiedziała chęć walki z patologiami na rynku pracy. Ponadto przedstawiła na dłuższą metę szkodliwy plan podniesienia stawki minimalnej do 12 złotych za godzinę pracy.

– Skoncentrowaliśmy się na umożliwieniu funkcjonowania armii jako nowoczesnej struktury, która będzie broniła bezpieczeństwa Polski – powiedział minister obrony narodowej, Antoni Macierewicz. Dodał, że po poprzednim rządzie zastano „olbrzymie zaniedbania”.

Witold Waszczykowski, minister spraw zagranicznych, podkreślił, że przez poprzedni rząd zostaliśmy wyizolowani. W latach 2008-2015 zamknięto ponad 20 placówek dyplomatycznych. Krytycznie ocenił wycofanie się Polski z zagranicznych interwencji w ramach międzynarodowych misji. Według ministra, „prowadzono politykę bez priorytetów”. – Przypomnę, że dominowało hasło, iż wystarczy być w NATO i UE, zakładano, że wchodząc do NATO i UE zrealizowaliśmy cele strategiczne, zakładano, że wystarczy płynąć w głównym nurcie europejskim – mówi Waszczykowski. Zwrócił także uwagę, że dokonano „wieloletniego paraliżu wobec Białorusi, spowolnienia, wręcz zamarcia w relacjach polsko-rosyjskich”. – W pierwszych 100 dniach udało się nawiązać roboczy kontakt z Federacją Rosyjską na szczeblu wiceministrów spraw zagranicznych – powiedział minister.

CWIK/interia.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net