17 porwanych osób na Haiti. Chcą milion dolarów za każdego z nich

– Porywcze zażądali po milionie dolarów za każdego z 17 porwanych misjonarzy i członków ich rodzin – poinformował „Wall Street Journal”. Do porwania doszło w sobotę na przedmieściach stolicy Haiti Port-au-Prince. Porwani to Amerykanie oraz jeden Kanadyjczyk. Pięć z nich to mężczyźni, siedem to kobiety, a pięcioro kolejnych osób to dzieci. Protestanci przybyli do Haiti, by pomóc miejscowej ludności.

Porwani to Amerykanie i jeden Kanadyjczyk, pięciu mężczyzn i siedem kobiet. Jest wśród nich także pięcioro dzieci. Protestanccy misjonarze przybyli na Haiti by pomagać cierpiącej ludności radzić sobie ze skutkami sierpniowego trzęsienia ziemi i pandemii koronawirusa.

Porwani protestanci należą do organizacji charytatywnej Christian Aid Ministries. Zajmuje się ona pomocą osobom ubogim i cierpiącym na świecie. Wysyła m.in. paczki żywnościowe, prowadzi edukację oraz poradnictwo w zakresie działalności gospodarczej.

Cytowany przez WSJ minister sprawiedliwości Haiti zapewnia, że FBI oraz haitańska policja są w kontakcie z bandytami i naciskają na natychmiastowe uwolnienie zakładników. Według mediów, negocjacje mogą potrwać nawet kilka tygodni.

Organizacja Christian Aid Ministries ogłosiła na dzisiejszy dzień post oraz modlitwę w intencji porwanych osób oraz o nawrócenie dla porywaczy.

vaticannews.va / christianaidministries.org

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net