20-tonowa chińska rakieta spadnie w nieznane miejsce na Ziemi

Amerykańskie Dowództwo Kosmiczne (SPACECOM) alarmuje, że wkrótce na ziemię w sposób niekontrolowany spadnie chińska rakieta. Ponad 20-tonowy kawał metalu rozpadnie się najpewniej w atmosferze, jednak wiele ciężkich i niebezpiecznych kawałków uderzy w ziemię.

W niedzielę z wyspy Heinan wystartowała rakieta Long March 5B. Transportowała moduł laboratoryjny Wentian do chińskiej bazy kosmicznej. Na miejsce dotarła następnego dnia.

Po wykonaniu zadania, rakieta zaczęła opadać w sposób niekontrolowany na Ziemię. Obecnie nie można przewidzieć, gdzie spadnie. To trzeci raz, gdy Chiny oskarżane są o niewłaściwe postępowanie z kosmicznymi śmieciami.

– To metalowy przedmiot o wadze 20 ton. Chociaż rozpadnie się, gdy wejdzie do atmosfery, wiele kawałków, a niektóre z nich dość duże, dotrze na powierzchnię Ziemi – powiedział Michael Byers, profesor Uniwersytetu Kolumbii Brytyjskiej.

Dodał, że zagrożenie dla ludzi jest małe, jednak śmieci spadające z kosmosu mogą wywołać poważne szkody, jeśli spadną na zamieszkały teren. Podkreślił również, że tego typu zagrożenie rośnie z powodu stałego wzrostu liczby kosmicznych śmieci.

– Tego ryzyka można całkowicie uniknąć, ponieważ istnieją obecnie technologie i projekty misji, które mogą zapewnić kontrolowane powroty (zwykle do odległych obszarów oceanów) zamiast niekontrolowanych, a zatem całkowicie losowych – mówił prof. Byers.

SPACECOM podało, iż będzie śledzić trajektorię pozostałości chińskiej rakiety. Najprawdopodobniej dokładny punkt wejścia w atmosferę ziemską rakiety poznamy dopiero 1 sierpnia.

nczas.com

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net