280 mln dla województwa śląskiego

foto: FreeImages
foto: FreeImages

Prawie 280 mln zł zostanie przeznaczone w ciągu trzech lat na zatrudnienie młodych ludzi w woj. śląskim. Ok. 12,5 proc. bezrobotnych zarejestrowanych w urzędach pracy to osoby, które nie ukończyły 25 lat.

– Liczba osób młodych, jak wynika z danych, zmniejszyła się. Ok. 25 proc. zarejestrowanych bezrobotnych to osoby do 30. roku życia. Trzeba jednak dodać, że wielu z nich zapewne nie rejestruje się w urzędach, nadal odnotowujemy również ujemny bilans demograficzny – powiedział dyrektor WUP w Katowicach, Grzegorz Sikorski.

Dyrektor WUP poinformował, że do 2016 r. na dofinansowanie do płac minimalnych osób, które nie przekroczyły 30 roku życia będzie można przeznaczyć ok 70 mln zł. – Łącznie od 2016 do 2018 r. będzie można przeznaczyć na ten cel ok. 280 mln zł. To może skłonić pracodawców do podwyższenia wynagrodzenia ludziom młodym, bo przedsiębiorcy, którzy mniej zapłacą, po prostu przestaną być konkurencyjni – ogłosił Grzegorz Sikorski.

W zamian za zatrudnienie młodych ludzi, pracodawca przez rok będzie otrzymywał comiesięczny zwrot w wysokości najniższego wynagrodzenia. Przez następny rok będzie także zobowiązany do zatrudnienia tego pracownika, czyli będzie musiał utrzymać to stanowisko pracy, ale już ze swoich środków. Dofinansowanie będą mogli otrzymać przedsiębiorcy, którzy w ciągu pół roku od tego programu nie przeprowadzili redukcji zatrudnienia. – Jeżeli przedsiębiorca otrzyma dofinansowanie na wypłatę płacy minimalnej, być może zdecyduje się zapłacić jeszcze więcej – powiedział rzecznik WUP, Arkadiusz Kaczor.

Analiza dotycząca wykształcenia wykazała, że 26,1 proc. osób do 30 roku życia ukończyło tylko gimnazjum. Dyplom uczelni wyższej ma 18,9 proc., a szkołę policealną lub średnią zawodową ukończyło 23,2 proc.

Mas/radiomaryja.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.