29 osób zatrzymanych na Węgrzech

To imigranci, którzy wywołali zamieszki na Węgrzech, przy przejściu granicznym z Serbią. Jak poinformował doradca premiera Orbana, w grupie jest zidentyfikowany przez służby terrorysta.

Podczas starcia gromady uzbrojonych i agresywnych imigrantów z policją, funkcjonariusze musieli użyć gazu łzawiącego i działka wodnego. Zatrzymano 29 osób – w jednej nich rozpoznano terrorystę. Informację tę podał Gyorgy Bakondi, doradca premiera Orbana ds. bezpieczeństwa. W walkach zostało rannych 20 policjantów. Obrażenia poniosło również troje dzieci. Według rzecznika rządu imigranci używali ich jako ludzkich tarcz i zasłaniali się nimi przed policją. W centrum rozruchów znalazł się polski dziennikarz, którego aresztowano za nielegalne przekroczenie granicy i szybko zwolniono po interwencji MSZ.

Przez wzmocnioną drutem żyletkowym granicę między serbskim Horgosz i węgierskim Roeszke grupy imigrantów przedostały się już dwukrotnie. W związku z tym władze zdecydowały się ostatecznie zamknąć przejście graniczne. Serbski minister ds. polityki społecznej Aleksandar Vulin skrytykował węgierską policję za użyte podczas zamieszek środki obrony. – Ten atak przychodzi z Serbii, z serbskiego terytorium – odpowiedział Vulinowi szef węgierskiej dyplomacji Peter Szijjarto. – Dlatego też zdecydowanie proszę mego serbskiego kolegę o wezwanie serbskich władz do bezpośredniego działania przeciwko tej agresywnej grupie migrantów – dodał węgierski dyplomata.

MGOT/gosc.pl, wpolityce.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

One thought on “29 osób zatrzymanych na Węgrzech

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net