4 grudnia 2023
Wiadomości

4 urządzenia do uruchomienia inteligentnego domu

Rozwój technologiczny, jakiego aktualnie doświadczamy, jest niesamowity. Wiele branż kwitnie, a niektóre z nich to hazard czy inteligentne urządzenia. Jeżeli mówimy o hazardzie, to warto nadmienić, że gry jednoręki bandyta, jakie można znaleźć w kasynie online, robią furorę, a gracze coraz częściej rezygnują z operatorów stacjonarnych na rzecz tych, którzy oferują swoje usługi online. Grając na slotach można wygrać ogromne pieniądze oraz dobrze się bawić.

Z kolei urządzenia inteligentnego domu to jeden z najlepszych sposobów na dodanie automatyzacji, organizacji i rozrywki do tych dziedzin życia, które najbardziej tego wymagają. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz asystenta głosowego, który pomoże Ci nadążyć za codziennymi zadaniami i zaplanowanymi przypomnieniami, czy też urządzenia do strumieniowej transmisji danych, aby obejrzeć wszystkie ulubione programy, prawdopodobnie istnieje produkt podłączony do sieci, który sprosta temu zadaniu. W tym artykule omówimy cztery takie urządzenia. Miłej lektury!

Termostat

System ogrzewania i chłodzenia to prawdopodobnie element domu, o którym nie myślimy zbyt często — do czasu, gdy temperatura nie jest odpowiednia. Inteligentny termostat może pomóc Ci dostosowywać się do panującej na zewnątrz pogody.

Jednym z topowych termostatów dostępnych na rynku jest Amazon Smart Thermostat. Opracowany we współpracy z firmą Resideo, twórcą technologii termostatów domowych Honeywell, ma elegancki i prosty interfejs, który umożliwia regulację temperatury za pomocą aplikacji Alexa. Skoro mowa o Alexie: Intuicyjny asystent głosowy firmy Amazon uczy się preferencji dotyczących temperatury, dzięki czemu może automatycznie podnosić i obniżać temperaturę — nawet podczas Twojej nieobecności. Ponadto cena oscylująca w okolicach 250 złotych, sprawia, że jest to bardzo dobra propozycja.

Termostat Nest to kolejny solidny wybór dla miłośników inteligentnego świata Google. Atrakcyjna estetyka, która łączy się z wszelkiego rodzaju wystroju domu, jest warta 300 złotych, a sam termostat można kontrolować za pomocą aplikacji Google Home, Google Assistant komend głosowych, a także sprawdzoną metodą — za pomocą palców. Zaletą jest również to, że Nest umożliwia monitorowanie efektywności energetycznej całego systemu HVAC, pozwalając na wykorzystanie tej wiedzy do tworzenia automatycznych harmonogramów ogrzewania i chłodzenia domu. Poniżej znajdziesz także inne interesujące termostaty:

ModelCena
EVE Thermo419 zł
Netatmo849 zł
Honeywell Home829 zł
Appartme199 zł
Homematic249 zł
Asystent głosowy

Inną rzeczą, jaką będziesz chciał mieć w swoim domu, jest wirtualny asystent, który pomoże Ci sterować urządzeniami inteligentnymi za pomocą głosu. Możesz zdecydować się na inteligentny głośnik, który obsługuje tylko dźwięk, lub inteligentny wyświetlacz, który jest wyposażony w ekran dotykowy umożliwiający wizualną interakcję z asystentem.

Amazon Echo to inteligentny głośnik firmy Amazon, wyposażony w wirtualną asystentkę Alexa. Echo czwartej generacji ma doskonałą jakość dźwięku, dzięki czemu można wyraźnie usłyszeć swoją listę odtwarzania z usług strumieniowych, takich jak:

  • Amazon Music;
  • Apple Music; 
  • iHeart Radio. 

Przeprojektowany Echo 4 kosztuje około 400 złotych i jest dostępny w kolorze grafitowym, niebieskim i białym. Najnowszy inteligentny głośnik firmy Amazon działa również jako hub Zigbee, umożliwiając sterowanie innymi urządzeniami inteligentnego domu, takimi jak światła, zamki i kamery.

Jeśli chcesz mieć bardziej przystępny cenowo głośnik Echo, Echo Dot z zegarem kosztuje tylko 240 złotych i robi prawie wszystko to, co standardowe Echo, z wyjątkiem tego, że jego głośniki nie są tak mocne (i nie ma koncentratora Zigbee). Urządzenie Dot with Clock jest wyposażone w wyświetlacz LED na przedniej ściance, który może pokazywać godzinę, pogodę lub timer. Jednym z powodów, dla których te gadżety powinny znaleźć się na liście zakupów do inteligentnego domu, jest fakt, że współpracują one z wieloma innymi produktami, które kupujesz. Alexa reaguje na krótkie polecenia, które ułatwiają życie i sprawiają, że staje się ono przyjemniejsze. Możesz ustawiać alarmy, zadawać pytania, zamawiać pizzę, robić zakupy, grać w gry i nie tylko — wystarczy, że użyjesz swojego głosu. Co więcej, kompatybilne gadżety pozwalają zdać się na Alexę w celu dostosowania aspektów inteligentnego domu, np. obniżając temperaturę lub włączając światło.

Jeśli wolisz inteligentny wyświetlacz z ekranem, który umożliwia nawiązywanie połączeń wideo, wyświetlanie tekstów piosenek oraz oglądanie obrazu z kamery bezpieczeństwa i dzwonka do drzwi, Echo Show 5 jest świetną opcją, ponieważ jest jeszcze bardziej przystępny cenowo niż zwykły głośnik Echo. Urządzenie Show 5 posiada jednak niewielki wyświetlacz i jeśli szukasz większego ekranu, lepszą opcją może być Echo Show 10. Wyposażony w obrotową podstawę, która dostosowuje się do ruchów użytkownika, głośnik Urządzenie Show 10 od firmy Amazon został zaprojektowany tak, aby podążać za twarzą i ciałem użytkownika oraz reagować na nie, dzięki czemu użytkownik pozostaje w kadrze podczas połączeń wideo.

Z drugiej strony, może wolisz wybrać inteligentny głośnik niezwiązany z firmą Amazon, ale podoba Ci się łatwa do przenoszenia konstrukcja Echo Dot. W takim przypadku nie szukaj dalej niż opływowy Nest Mini. Nest Mini (druga generacja) ma przyjazną dla środowiska konstrukcję i jest dostępny w kolorze kredowym, węglowym, jaskrawym kolorze koralowym lub kolorze niebieskim. Nest Mini 2, podobny pod względem wielkości i kształtu do Echo Dot (trzeciej generacji), jest obsługiwany przez Asystenta Google, który pod wieloma względami jest inteligentniejszy od Alexy. Ten wielojęzyczny asystent może sterować inteligentnymi urządzeniami, tworzyć listy zakupów, odpowiadać na pytania i wiele więcej. Ponadto łączy się z wieloma urządzeniami inteligentnego domu, umożliwiając sterowanie głosowe. Jednak Alexa jest kompatybilna z większą liczbą inteligentnych urządzeń.

Chcesz mieć większy i wydajniejszy głośnik? Nest Audio to najnowszy inteligentny głośnik firmy Google. To wysokiej jakości urządzenie z dźwiękiem premium i atrakcyjnym wzornictwem można znaleźć w kolorach kredowym, węglowym, szałwiowym, piaskowym i niebieskim. Jeśli chcesz mieć inteligentny wyświetlacz z obsługą Asystenta Google, interesujący jest również produkt Nest Hub Max. Ma on 10-calowy wyświetlacz, możliwość sterowania gestami, wbudowane funkcje bezpieczeństwa, a nawet wbudowaną kamerę Nest Cam.

Kamera bezpieczeństwa i dzwonek do drzwi

Inwestując w dzwonek do drzwi, możesz zobaczyć, kto puka do drzwi, nie wstając z kanapy. Kamera bezpieczeństwa również może zapewnić spokój ducha, ponieważ większość modeli zewnętrznych umożliwia obserwowanie wydarzeń wokół domu z dowolnego miejsca za pomocą aplikacji w telefonie. Wiele z nich zapewnia dwukierunkowy dźwięk, widzenie w nocy oraz wykrywacz ruchu.

Firma Nest jest jedną z przodujących marek na rynku inteligentnych domów i oferuje zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne kamery bezpieczeństwa. Na przykład kamera Nest Cam Indoor jest dostarczana z magnetycznym stojakiem i ma głośnik, dzięki czemu można rozmawiać z osobą lub zwierzęciem, nawet jeśli nie ma nas w pobliżu.

Arlo Pro 4 to także dobra propozycja. Obiektyw zapewnia ostry obraz w dzień i w nocy, wbudowany głośnik i mikrofon zapewniają naturalny dwukierunkowy dźwięk, a obudowa jest odporna na warunki atmosferyczne. Z kolei, jeżeli jakościowym dzwonkiem do drzwi jest Ring Video Doorbell 3. Dzwoneczek jest zasilany bateriami, wykrywa ruch, zapewnia dwukierunkowy dźwięk i można go dostosować do własnych potrzeb za pomocą aplikacji Ring.

Urządzenia do transmisji strumieniowej

Ostatnim, ale nie najmniej ważnym elementem jest inteligentna łączność dla jednego urządzenia w domu, wokół którego wszyscy się gromadzą — telewizora. Jeśli chodzi o oglądanie ulubionych programów i filmów Twojej rodziny, jednym z najlepszych inteligentnych akcesoriów telewizyjnych, jakie możesz zdobyć, jest niesamowity i niedrogi Amazon Fire TV Stick 4K Max.

W przeciwieństwie do tradycyjnych urządzeń do strumieniowego przesyłania danych Fire TV Stick nie zajmuje dużo miejsca. Zamiast tego podłącza się go bezpośrednio do dostępnego wejścia HDMI, a jest na tyle lekki, że można go zawiesić w porcie. Po zakończeniu konfiguracji i podłączeniu do sieci Wi-Fi można używać Fire TV Stick do strumieniowego przesyłania filmów, programów i muzyki z wielu popularnych platform, takich jak:

  • Netflix;
  • Hulu;
  • Amazon Video. 

Jak sama nazwa wskazuje, możesz cieszyć się tymi filmami i odcinkami w pełnej rozdzielczości UHD (tam, gdzie dostępna jest transmisja strumieniowa 4K).

Co najlepsze, do zestawu Fire TV Stick można dołączyć głośnik Echo z obsługą technologii Alexa, aby uzyskać naprawdę inteligentne obejścia. Jeżeli doświadczysz chwilowego lenistwa, nawet odległość kilku metrów, aby pójść po pilot, może być dla Ciebie wyzwaniem. Cóż, jeśli w pobliżu znajduje się Echo Dot, a do telewizora podłączony jest Fire TV Stick, zapadnij się głębiej w swój kanapowy kącik drogi przyjacielu, ponieważ Alexa może wykonywać szereg poleceń dotyczących telewizora, w tym włączanie/wyłączanie zasilania, regulację głośności, przełączanie wejść, wyszukiwanie w aplikacjach i wiele innych.

Jeśli szukasz innych opcji przesyłania strumieniowego, sprawdź ofertę Google i Roku. W Google znajduje się tradycyjny Google Chromecast, a także Chromecast z Google TV. Ten pierwszy to urządzenie oparte na kluczu sprzętowym, które podłącza się do wejścia HDMI w telewizorze. Następnie bierzesz do ręki smartfon, uruchamiasz aplikacje, takie jak Netflix czy Spotify, i „przerzucasz” materiały wideo i audio z urządzenia mobilnego na telewizor. Chromecast firmy O.G. jest też jednym z najtańszych urządzeń do strumieniowej transmisji danych, jakie można kupić.

Chromecast z Google TV oferuje te same możliwości castingu, co oryginalny Chromecast, ale z zupełnie nowym, zdalnie sterowanym interfejsem, który poleca treści na podstawie historii oglądania filmów i telewizji przez użytkownika.

Wniosek

Urządzenia inteligentne z pewnością zrewolucjonizowały cały rynek, jednocześnie zapewniając wygodę. Ich instalacja nie wymaga unikalnych umiejętności, więc zarówno laicy, jak i znawcy tej technologi będą w stanie sobie z nią poradzić. Cena sprzętu różni się w zależności od marki, natomiast nie jest to zaporowa kwota. Mamy nadzieję, że po przeczytaniu tego artykułu zainspirowałeś się do zainteresowania tematyką inteligentnego domu!

Tekst partnerski

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Teksty partnerskie

Teksty partnerskie. W razie zainteresowania współpracą prosimy o kontakt na adres kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Teksty partnerskie

Teksty partnerskie. W razie zainteresowania współpracą prosimy o kontakt na adres kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net