Turcja: zatrzymano już 6 tys. osób w związku z juntą

foto: twitter.com/tsargradtv
foto: twitter.com/tsargradtv

W wyniku nieudanego przewrotu wojskowego w Turcji zatrzymano już ponad 6 tys. osób. Z informacji jakie przekazał minister sprawiedliwości Bekir Bozdaga wynika, że zatrzymań będzie więcej. 

Obecnie w aresztach znajdują się głownie generałowie oraz setki wojskowych. Swoje funkcje straciło już ponad 3 tys. sędziów i prokuratorów. Śledczy przygotowują dla nich procesy pod zarzutem próby obalenia rządu.

W wyniku nieudanego puczu, do którego doszło w nocy z piątku na sobotę, zginęło co najmniej 265 osób. Ponad 1400 osób zostało rannych. Władze Turcji podają, że zginęło 104 spiskowców. Nie był to jednak pierwszy taki przypadek w historii tego państwa.

„Już od dwóch miesięcy pojawiały się pogłoski o pewnych działaniach, wskazujących na to, że coś się zaczyna w Turcji dziać. Wszyscy jednak myśleli, że armia jest już pod wystarczają kontrolą Erdogana. Bez wątpienia można powiedzieć, że ten pucz był bardzo słabo przygotowany w porównaniu do poprzednich, których dokonywali wojskowi w Turcji. W oczy rzucał się brak wsparcia ze strony służb specjalnych. Ponadto armia turecka nie stanowiła jedności, jak to miało miejsce podczas poprzednich zamachów stanu.” – powiedział dr Jan Wiśniewski, historyk, ekspert ds. stosunków międzynarodowych.

Mas/interia.pl, wpolityce.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net