10 czerwca 2024
RodzinaWiadomości

7,5 tys. osób na Marszu dla Życia w Berlinie

Ponad 7,5 tys. osób uczestniczyło razem z hierarchami Kościoła katolickiego w dorocznym Marszu dla Życia w Berlinie. Imprezie, która odbyła się w ubiegły weekend przyświecało hasło: „Żadne dziecko nie jest niechciane”. Organizatorem było Federalne Stowarzyszenie na rzecz Prawa do Życia.

foto: Pixabay
foto: Pixabay

Do broniących prawa do życia od poczęcia do naturalnej śmierci dołączyło pięciu biskupów. Na zakończenie Marszu odbyło się nabożeństwo, któremu przewodniczył  bp Rudolf Voderholzer Regensburg. Mszę świętą koncelebrowali również abp Berlina Heiner Koch oraz biskup pomocniczy Matthias Heinrich, bp Dominikus Schwaderlapp z Kolonii i bp Florian Wörner z Augsburga.

Abp Koch zaapelował do zebranych, by dążyli do zapewnienia sytuacji, w której „każdy człowiek mógł rozwijać się bez przeszkód w łonie matki od momentu poczęcia aż do urodzenia”.

Martin Lohmann, lider stowarzyszenia, z zaskoczeniem i wielkim zadowoleniem zauważył, że wzrosła liczba uczestników Marszu. Entuzjastycznie przyjął także udział biskupów w tym przedsięwzięciu. Lohmann mówił, że „ruch rośnie w siłę”.

W pochodzie udział wzięła także niewielka grupa protestantów. Jednak oficjalnie stowarzyszenie luteranów odcięło się od tej inicjatywy w specjalnym oświadczeniu, stwierdzając, że popiera „prawo kobiety do wyboru”.

Berlińska policja podała, że zwolennicy zabijania nienarodzonych zorganizowali kontrdemonstrację. Nie obyło się bez interwencji funkcjonariuszy, gdyż około 1500 osób blokowało trasę przemarszu i wykrzykiwało obraźliwe dla chrześcijan hasła.

W Niemczech procedura uśmiercania dzieci nienarodzonych jest dostępna w pierwszych trzech miesiącach życia, pod warunkiem, że kobieta skorzystała z odpowiedniego poradnictwa w placówkach szpitalnych utrzymywanych z pieniędzy podatników. Dodatkowo między zabójstwem i konsultacjami muszą minąć co najmniej trzy dni. Dziecko może zostać zamordowane także w późniejszym okresie życia, jeżeli ciąża zagraża życiu lub zdrowiu kobiety.

W ubiegłym roku federalny Urząd Statystyczny Niemiec, w okresie od początku kwietnia do końca czerwca 2015 roku, odnotował 24,5 tys. przypadków uśmiercenia dziecka w łonie matki. W pierwszym kwartale 2015 roku liczba ta sięgnęła aż 26,4 tys. W całym 2014 roku takich przypadków było około 99,7 tys.

Ten sam urząd podał, że 72 proc. kobiet, które zabiły swoje dzieci w drugim kwartale 2015 roku, były w wieku pomiędzy 18. a 34. rokiem  życia. 4 proc. z nich to osoby niepełnoletnie.

Maj/pch24.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net