9-letnia dziewczynka miała być ofiarą Covid-19. Okazało się, że to 109-letnia seniorka

109-letnią kobietę, u której test dał pozytywny wynik na covid-19 i która zmarła, w mediach przedstawiono jako 9-letnią dziewczynkę. Błędna informacja o śmierci dziecka pojawiła się, gdy media na całym świecie prześcigały się w doniesieniach o rzekomych ofiarach koronawirusa wśród dzieci. Ze względu na ówczesną panikę, informacja o tym, że to fakenews, nie przebiła się do opinii publicznej.

Portal niemieckiej telewizji NTV opublikował informację o tym fejku na początku maja. Trwała jednak wówczas nadal wielka histeria, w związku z czym informacja nie stała się zbyt popularna.

Fałszywa informacja wzięła się ze szwajcarskiego „Tagesanzeiger”, który powołał się na raport Federalnego Biura Zdrowia Publicznego. Biuro błędnie wpisało rok urodzenia zmarłej kobiety i zamiast „1911”, wpisano „2011” rok.

Jak wyjaśniło Biuro, błąd wziął się z faktu, że w Szwajcarii wciąż popularne jest korzystanie z faxu, zamiast elektronicznego systemu. Stąd przy przepisywaniu danych popełniono błąd.

Ta sama gazeta powołała się też na inny błędnie wypełniony dokument i poinformowała o śmierci 27-letniej osoby, która okazała się być 87-letnią. Zamiast 1932 roku urodzenia, wpisano po odbiorze faksu 1992.

To tylko jedna z całej masy manipulacji i fałszywych informacji mediów, które – niestety skutecznie – służyły do rozhisteryzowania części społeczeństwa.

n-tv.de / kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.