90km/h w zabudowanym i przejazd na czerwonym świetle. Tak marszałek Witek wracała do hotelu

Samochód, którym marszałek Sejmu Elżbieta Witek wracała do hotelu po programie w Polsacie gnał w terenie zabudowanym 90 km na godz.. „Fakt” zwrócił także uwagę, że przejechał na czerwonym świetle. W przeciwieństwie jednak do podobnego przekroczenia prędkości przez Donalda Tuska, reżimowe media nie grzeją tego tematu.

– Po wywiadzie w telewizji Polsat marszałek wracała na wieczorny odpoczynek do sejmowego hotelu. Jej kierowca najwyraźniej uznał, że skoro wiezie taką „szychę”, przepisy go nie dotyczą – poinformował „Fakt” dodając, że samochód „gnał, jak na zatracenie”.

Samochód z marszałek Witek jechał z prędkością 90 km na godz. w terenie zabudowanym, co oznacza przekroczenie prędkości dopuszczalnej o 40 km na godz. i niewiele mniej, niż niedawno Donald Tusk. Oprócz tego pojazd wiozący Witek przejechał przez skrzyżowanie na czerwonym świetle.

Karą za taką jazdę jest sześć punktów karnych i mandat 300-400 zł.

– Tam, gdzie zatrzymałby się inny samochód jadący 50 km/h, to samochód pani marszałek jechałby jeszcze 86 km/h. Jeżeli przed samochodami byłby pieszy, to prawdopodobnie przeleciałby przez dach pojazdu – powiedział „Faktowi” Wojciech Pasieczny, młodszy inspektor i były policjant drogówki oraz ekspert w zakresie bezpieczeństwa na drodze.

Marszałek Witek ani jej biuro poselskie nie odpowiedziało na pytania dziennikarzy w tej sprawie. Warto podkreślić, że gdy Donald Tusk stracił okresowo prawo jazdy za podobną prędkość, oficjalnie ustosunkował się do tej sytuacji.

– Jest przekroczenie przepisu drogowego, jest kara zatrzymania prawa jazdy na 3 miesiące plus 10 punktów i mandat. Adekwatna. Przyjąłem ją bez dyskusji – skomentował krótko na Twitterze Tusk swoje wykroczenie.

Założyciel naszego portalu Dominik Cwikła odniósł się z kolei do postawy reżimowych mediów wobec dwóch bardzo podobnych sytuacji za pomocą mema.

fakt.pl / kontrrewolucja.net / twitter.com

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

One thought on “90km/h w zabudowanym i przejazd na czerwonym świetle. Tak marszałek Witek wracała do hotelu

  • 29 listopada 2021 o 09:37
    Permalink

    Mam wrażenie, że ta pani została namaszczona przez naczelnika państwa na jego następcę, i stąd ta pycha. Warto jej jednak przypomnieć: Pycha kroczy przed upadkiem.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net