Abdeslam zatrzymany

foto: Twitter
foto: Twitter

Policja schwytała islamistę odpowiedzialnego za organizację zamachów w Paryżu. Salah Abdeslam został zatrzymany w Brukseli, w dzielnicy muzułmańskiej.

Poszukiwany od kilku miesięcy Abdeslam wpadł w końcu w ręce policji. Przestępca ukrywał się w brukselskiej dzielnicy Molenbeek, zamieszkanej głównie przez islamskich imigrantów. Wcześniej policji udało się zabezpieczyć odciski palców Abdeslama podczas rewizji w jednym z mieszkań. Z pomocą wspólników mężczyźnie udało się zbiec po dokonaniu zamachów w Paryżu. Na długi czas policja straciła jego trop, postulując, iż mógł wrócić do Syrii.

To najprawdopodobniej właśnie 26-letni Abdeslam jest odpowiedzialny za zorganizowanie serii krwawych zamachów w Paryżu, które wstrząsnęły całą Europą w listopadzie. Zgnięło wtedy ok. 130 osób. Jego wspólnik, 35-letni Mohamed Belkaid, nie żyje – został zastrzelony podczas policyjnej akcji. Zatrzymanie Abdeslama potwierdziły oficjalnie władze Belgii. Premier tego kraju wrócił już do stolicy, przerywając swój udział w szczycie UE-Turcja.

MGOT/wpolityce.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net