7 kwietnia 2024
Kościół i wiaraWiadomości

Abp Hindo: Europa współodpowiedzialna za zamachy

Syryjsko-katolicki arcybiskup Jacques Behnan Hindo uważa, że niewinni ludzie zbierają to, co „europejscy przywódcy zasiali w minionych latach w Syrii i Iraku”. Według hierarchy, bliskowschodnia polityka prowadzona przez Zachód jest jedną z przyczyn zamachów.

W wywiadzie dla włoskich mediów katolicki arcybiskup Hassake-Nisibis w Syrii stwierdził, że Europa sama przygotowała grunt pod zamachy terrorystyczne. W związku z postawieniem sobie za cel, przez niektórych przywódców państw zachodnich, obalenie prezydenta Syrii Baszara al-Assada, umacniali oni relacje z Arabią Saudyjską i innymi religijnie radykalnymi państwami Półwyspu Arabskiego. Te z kolei uzyskane pieniądze przeznaczały na wspieranie terroryzmu. – W minionych latach kraje te finansowo umożliwiły powstanie w Europie – także w Belgii – całej siatki meczetów, w których głoszony jest wahabityzm zatruwający islam i stanowiący ideologiczną podstawę wszystkich grup dżihadystycznych – powiedział arcybiskup.

Duchowny dodał także, iż Europa widziała wyłącznie krótkoterminowe korzyści gospodarcze i opiewające na miliardowe sumy kontrakty z naftowymi potentatami.

Arcybiskup skrytykował również politykę Unii Europejskiej wobec kryzysu migracyjnego. Stwierdził, że europejska odpowiedź jest przejawem słabości i pomieszania przywódców państw. Dodał, że Europa na własne życzenie stała się niewolnikiem Turcji. Hierarcha powiedział także, iż na Bliskim Wschodzie wciąż morduje się tysiące chrześcijan i muzułmanów, w tym kobiety i dzieci, którym nikt nie niesie pomocy.

CWIK/Panstwochrzescijanskie.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net