Abp Hoser apeluje o nieskazywanie dzieci na śmierć

Abp Henryk Hoser, przewodniczący Zespołu Ekspertów ds. Bioetycznych KEP, nawołuje o opamiętanie w sprawie skazywania dzieci z zaburzeniami chromosomowymi na śmierć. – Potrzebne są ośrodki dobrej diagnozy w kierunku utrzymania życia i leczenia chorób, a nie w kierunku aborcji – podkreśla arcybiskup. Koniecznym rozwiązaniem według duchownego są hospicja perinatalne, które gwarantują pomoc przed porodem i już po urodzeniu chorego dziecka.

foto: Pixabay
foto: Pixabay

Abp Hoser podkreślił wyraźnie, że dzieci z zaburzeniami chromosomowymi nie mogą być skazywane na śmierć. Takie działania są podejmowane w wielu krajach Europy Zachodniej, gdzie decyzje o zabójstwie podejmowane są, zanim maluchy przyjdą na świat. – Można doskonale zabezpieczyć ich zdrowie i życie, czego przykładem jest chociażby zespół Downa – powiedział jeden z ekspertów. Abp Hoser zaznaczył, że w Polsce jest wiele placówek, które zajmują się precyzyjną diagnozą chorób już od okresu płodowego, co pozwala na leczenie różnych przypadków i przygotowanie leczenia po urodzeniu dziecka. Przykładami takich placówek są hospicja perinatalne, gdzie oferowana jest pomoc medyczna, psychologiczna oraz duchowa.

Eksperci podjęli także temat niskiej skuteczności zapłodnienia in vitro. – W wielu publikacjach dotyczących żywych urodzeń dzieci pochodzących z metody in vitro pojawiają się jedynie dane dotyczące liczby osób zachodzących w ciążę ale nie zawsze żywych urodzeń, podczas gdy brakuje badań dotyczących zdrowia poczętych tą metodą dzieci – powiedział abp Hoser. Niektóre badania naukowe oraz publikowane dane wg ekspertów są nierzetelne i niesprawdzalne. – Niektóre wyniki badań z zakresu genetyki klinicznej i medycyny rozwoju nie odpowiadają rzeczywistości – są więc rodzajem badań czy publikacji koniunkturalnych – podkreślili eksperci.

Mas/pch24.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net