Abp Hoser wzywa do zawierzenia świata Maryi

foto:Janusz Halczewski, licencja CC BY-SA 3.0 via Wikimedia Commons
foto: Janusz Halczewski, licencja CC BY-SA 3.0 via Wikimedia Commons

 – Tylko zawierzenie świata Maryi może uchronić go od katastrofy – stwierdził 22 sierpnia w Radzyminie abp Henryk Hoser. Duchowny przewodniczył uroczystej Mszy świętej w powstającym sanktuarium św. Jana Pawła II.

Biskup warszawsko-praski oddał Matce Bożej Fatimskiej kapłanów, osoby konsekrowane oraz diecezjalne dzieła charytatywne. W ten sposób hierarcha realizuje Maryjne orędzie oraz przygotowuje wiernych na przypadające w przyszłym roku 100-lecie objawień w Fatimie. Wtedy to zawierzona Matce Bożej zostanie cała diecezja warszawsko-praska.

Podczas wygłoszonej 22 sierpnia homilii, abp Hoser przywołując wezwania Litanii Loretańskiej zwrócił uwagę na rolę Najświętszej Maryi Panny w historii Zbawienia. Duchowny podkreślił, że jest Ona nie tylko Królową Kościoła – a więc poszczególnych stanów czy grup wiernych – lecz także całego świata – jak stwierdza Jej tytuł oficjalnie ogłoszony przez papieża Piusa XII w 1954 roku. – Wynika on z faktu, że jest Ona Matką Jezusa Chrystusa, a więc Matką Króla.  Jego Królestwo jest jednak zupełnie inne, niż to, o jakim myślą ludzie. Obecne w tym świecie, ale nie z tego świata – powiedział kaznodzieja.

Abp Hoser zwrócił także uwagę na aktualność aktu zawierzenia ludzkości Bogu przez ręce Matki Bożej Królowej Nieba i Ziemi. – Był on ogłoszony kiedy na świecie szykowała się trzecia wojna światowa. Ówczesne mocarstwa dysponowały bowiem bronią atomową a sytuacja z miesiąca na miesiąc była coraz bardziej napięta – przypomniał bp warszawsko-praski. Duchowny podkreślił, że mimo upływu lat sytuacja jest nadal dramatyczna. – Mamy obecnie do czynienia, jak mówił papież Franciszek, z trzecią wojną światową, która toczy się etapami i może wybuchnąć w postaci globalnego konfliktu. Jednym z symptomów zbliżającej się katastrofy jest brak szacunku i przestrzegania prawa międzynarodowego. Wiemy, co się dzieje na Bliskim Wschodzie, w Afryce, czy na Ukrainie. Tylko ucieczka do Matki Bożej Królowej Nieba i Ziemi może uchronić nas od nieszczęść – oświadczył abp Hoser.

Podczas uroczystości biskup warszawsko-praski zawierzył Maryi kapłanów, osoby konsekrowane oraz diecezjalne dzieła charytatywne. W poprzednich latach Matce Bożej Fatimskiej oddano wszystkie rodziny, parafie oraz diecezjalne środki publicznego przekazu. W przyszłym roku, w stulecie objawień fatimskich, zawierzona zostanie cała Diecezja Warszawsko-Praska. Ponadto na skronie figury Matki Bożej Fatimskiej zostanie nałożona złota korona poświęcona w tym roku na Jasnej Górze przez ojca świętego w czasie uroczystości 1050. rocznicy Chrztu Polski.

Maj/pch24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net