Absurd! Jan Pospieszalski „naruszył etykę dziennikarską”. Uzasadnienie Komisji Etyki TVP zwala z nóg

Według Komisji Etyki TVP, w programie „Warto rozmawiać” Jana Pospieszalskiego z 12 kwietnia naruszono „zasady etyki dziennikarskiej obowiązujące w Telewizji Polskiej”. W odcinku skrytykowano absurdalną i szkodliwą politykę rządu polegającą na ograniczeniach i restrykcjach, wprowadzanych pod pretekstem tzw. pandemii.

– Komisja Etyki TVP po postępowaniu wyjaśniającym orzekła, że w programie „Warto rozmawiać”, wyemitowanym w dniu 12 kwietnia na antenach TVP3 i TVP1, a następnie powtórzonym w TVP Polonia zostały naruszone „Zasady Etyki dziennikarskiej obowiązujące w Telewizji Polskiej” – napisano w oświadczeniu opublikowanym w Centrum Prasowym TVP.

Co śmieszne, komisję ubodło to, że… „zaprezentowano wyłącznie głosy krytyczne wobec podejmowanych działań w walce z pandemią”! Nigdy jednak nie padła podobna opinia, gdy czy to w programach publicystycznych albo serwisach informacyjnych wszystko było mówione pod modłę „tylko szczepienie nas uratuje przed niebezpieczną, śmiertelną pandemią zabójczego koronawirusa”.

Dołóż cegiełkę do prawdziwie niezależnych, bezpartyjnych mediów.
KLIKNIJ TUTAJ i pomóż nam się rozwijać. Za każdą wpłatę serdecznie dziękujemy!

– Dochowanie zasad rzetelności dziennikarskiej jest szczególne ważne w czasie, gdy ludzie walczą o zdrowie i życie i gdy tak wielu widzów, w oparciu o wiedzę z audycji telewizji publicznej może podejmować decyzje odnoszące się do własnego zdrowia, a w szczególności szczepień czy zachowania zasad profilaktyki – czytamy w oświadczeniu.

Nie wiadomo, czy program „Warto rozmawiać” pozostanie na antenie TVP.

– Jak na co dzień są wyłącznie głosy pochwalne wobec polityki „trwa śmiertelna pandemia zabójczego koronawirusa i tylko szczepienia nas ocalą” to komisja „etyki TVP” zastrzeżeń żadnych nie ma – skomentował założyciel naszego portalu Dominik Cwikła.

onet.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

One thought on “Absurd! Jan Pospieszalski „naruszył etykę dziennikarską”. Uzasadnienie Komisji Etyki TVP zwala z nóg

  • Avatar
    22 kwietnia 2021 o 09:37
    Permalink

    Jeszcze jeden dowód na to, że w Polsce nie ma wolności słowa, a wszelkie argumenty godzące w większościowy sposób myślenia, nie są odparte kontrargumentami tylko bezczelnie blokowane cenzurą.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.