Absurdalne „testy” przepustowości masek w TVN24. Internauci nie zostawili na materiale suchej nitki (WIDEO)

W TVN24 wyemitowano materiał, w którym mężczyzna miał pokazać różnicę między stosowaniem przyłbicy oraz różnych rodzajów masek. „Eksperyment” przeprowadzono jednak tak topornie i nierzetelnie, że nawet zwolennicy zaprezentowanej teorii nie szczędzą słów krytyki pod adresem stacji i „badacza”.

Na sam początek mężczyzna przedstawiony w charakterze eksperta od zasłaniania twarzy używa aerozolu, który ma imitować ludzki oddech.

– My zarażamy się drogą kropelkową. Ale, jak widzicie państwo jest dziś duże wiatrzysko, drogą także powietrzną – mówi.

Wspieraj niezależne, bezpartyjne media. KLIKNIJ TUTAJ i pomóż nam się rozwijać.
Za każdą wpłatę serdecznie dziękujemy!

Następnie wyciąga przyłbicę i z kilkukrotnie większej odległości niż zwykle ta znajduje się od twarzy spryskuje ją aerozolem. Spryskuje ją też celując ponad nią, podkreślając, że „część zostaje” na przyłbicy, ale też „się przenosi wszędzie”.

Oczywiście, przyłbica w niewielkim stopniu chroni przed rozprzestrzenianiem się koronawirusa, o czym od początku mówili eksperci przemilczani przez wielkie media. „Eksperyment” jednak został pokazany tutaj w zupełnie niestaranny, groteskowy sposób.

Drugi „eskperyment” dotyczył „niepolecanej” maski bawełnianej. Tę spryskano z mniejszej odległości, lecz również o wiele większej, niż odległość od twarzy. – Ten bioaerozol też jest wszędzie tak naprawdę – grzmi mężczyzna.

– A tu mamy maseczkę chirurgiczną. I od takiej maseczki zaczynają się profesjonalne środki ochrony – mówi nie mający na twarzy maski mężczyzna. Następnie spryskuje ją aerozolem tuż przy samej masce.

Widoczny głównie na wideo aerozol poza zaprezentowanymi środkami ochrony wylatywał, ponieważ leciał poza przyłbicę czy bawełnianą maskę, nie zaś „przez” nie. Gdyby spryskano je z odległości takiej samej, jak maskę chirurgiczną, efekt wizualny byłby taki sam.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.