2 kwietnia 2024
Wiadomości

ABW w siedzibie wydawnictwa 3DOM. Chodziło o książki dotyczące jednej tematyki (WIDEO)

Wczoraj nad ranem funkcjonariusze ABW wkroczyli do siedziby wydawnictwa 3DOM pod pretekstem publikacji negujących mordowanie przez Niemców Żydów w czasie II wojny światowej. Potem policja zabrała inne książki dotyczące tematyki żydowskiej.

O sprawie poinformowano w mediach społecznościowych. Później w programie specjalnym wRealu24 szef wydawnictwa Tomasz Stala zrelacjonował, jak wyglądało wkroczenie służb.

W celu „aresztowania książek” wkroczyły około godz. 6.30 trzy oddziały operacyjne ABW na polecenie prok. Dariusza Psiuka z Oddziałowej Komisji Ścigania Zbrodni Przeciwko Narodowi Polskiemu. Jego zdaniem, „Tematy niebezpieczne” nieżyjącego już Dariusza Ratajczaka, wydane w 2020 roku przez 3DOM, stanowią złamanie art. 55 ustawy o IPN. Chodzi o zaprzeczanie zbrodniom niemieckim na Żydach na terenie okupowanej Polski.

Następnie przybyła policja. Kierując się art. 256 Kodeksu Karnego – czyli publicznego popierania ustrojów totalitarnych – zabrano kolejne książki, również dotyczące tematyki żydowskiej. Chodziło o głównie nieżyjących autorów oraz o książki Radosława Patlewicza: „Pogrom w Krakowie. Śledztwo historyczne”, „Mord rytualny w Rzeszowie? Śledztwo historyczne” oraz „Mędrcy Syjonu – Nowe Otwarcie”.

Szef wydawnictwa 3DOM Tomasz Stala w programie specjalnym wRealu24 powiedział założycielowi naszego portalu Dominikowi Cwikle, że uważa, iż jest to polityczny atak na niego. Zamierza bowiem startować w wyborach samorządowych na prezydenta Częstochowy.

Cały program specjalny z relacją z zajścia można obejrzeć poniżej.

banbye.com / kontrrewolucja.net

fot. BB/wRealu24

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net