Adam Bodnar może mieć kłopoty

foto: Michał Józefaciuk/Wikimedia Commons
foto: Michał Józefaciuk/Wikimedia Commons

Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar może niedługo zostać odwołany. Wszystko za sprawą historii łódzkiego drukarza, który odmówił przyjęcia zlecenia na wykonanie usługi dla organizacji promującej środowiska LGBT. Instytut Ordo Iuris przygotował już petycję w tej sprawie, która zostanie skierowana do osób na najwyższych stanowiskach w państwie. Prawnicy podkreślają także zaangażowanie Bodnara po stronie homolobby oraz zarzucają mu stronniczość i działalność przeciwko wartości małżeństwa, która jest chroniona przez ustawę zasadniczą.

Twórcy petycji zaznaczają, że powaga urzędu Rzecznika Praw Obywatelskich została naruszona przez postawę Adama Bodnara, który zaangażował się po stronie środowisk promujących idee LGBT. Kilkanaście dni temu drukarz z Łodzi odmówił przyjęcia zlecenia od organizacji, która promuje homoseksualny styl życia. Sprawa trafiła do sądu, a ten ogłosił wyrok nakazowy, w myśl którego pracownik drukarni miał zapłacić grzywnę za odmowę zlecenia. W sprawę włączył się także Adam Bodnar, wspierając organizacje LGBT, które domagały się ukarania mężczyzny. Odpowiedź pracownika drukarni miała być pretekstem do wytoczenia precedensowej sprawy karnej. Wyrok nakazowy Sądu Rejonowego zagrażający gwarantowanej konstytucyjnie wolności gospodarczej przedsiębiorcy oraz jednocześnie odbierający pracownikowi możliwości działania w myśl wolności sumienia wydano po interwencji RPO.

„To nie pierwszy raz, gdy Adam Bodnar sprzeniewierza się złożonemu ślubowaniu. W ciągu jednego roku urzędowania wielokrotnie dał się poznać jako stronniczy urzędnik stawiający ideologiczne postulaty grup LGBT ponad konstytucyjnymi gwarancjami naszych praw. Chociaż zgodnie z prawem powinien bronić wolności gospodarczej, wolności sumienia, słowa, myśli i wolności badań naukowych, w kolejnych sytuacjach angażuje autorytet swojego urzędu, by je ograniczać. Niezmiennie występuje też przeciwko tożsamości małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny” – piszą autorzy petycji.

Twórcy apelu zwracają uwagę, że to właśnie Adam Bodnar podjął inicjatywę przeciwko Urzędom Stanu Cywilnego, które nie chciały ułatwiać zawierania sprzecznych z porządkiem konstytucyjnym związków jednopłciowych. Prawnicy podkreślają także, iż wbrew orzeczeniu sądu cywilnego, RPO wsparł organizację LGBT atakującą naukową renomę i wolność prowadzenia badań naukowych przez amerykańskiego psychologa dr. Paula Camerona, który zbadał i opisał konsekwencje praktykowania zachowań homoseksualnych.

„Wszystkie te działania dowodzą, że stronnicze zaangażowanie Rzecznika na rzecz ideologii LGBT prowadzi do naruszenia konstytucyjnych wolności i praw zwykłych ludzi. Dlatego zwracamy się o zdecydowaną reakcję do Sejmu i Senatu RP, uprawnionych do odwołania Rzecznika sprzeniewierzającego się złożonemu ślubowaniu i godności urzędu. Polacy potrzebują Rzecznika Praw Obywatelskich, który nie będzie żołnierzem radykalnych ideologii, ale obrońcą praw wszystkich obywateli” – czytamy w treści petycji, którą można podpisać TUTAJ.

Maj/pch24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.