AfD oficjalnie chce, aby Niemcy wyszły z Unii Europejskiej. „Dexit to byłby koniec UE”

– W nowym programie wyborczym Alternatywa dla Niemiec (AfD) po raz pierwszy jasno zobowiązała się do wyprowadzenia Niemiec z UE – podaje „Deutsche Welle”. Duże niemieckie media przy okazji tego postulatu zaatakowały partię.

W weekend w Dreźnie odbył się zjazd delegatów AfD. Było ich 550. Debatowali nad programem partii w związku ze zbliżającymi się wyborami do Bundestagu. Wśród punktów pojawił się postulat Dexitu, czyli wystąpienia Niemiec z UE.

– Uważamy za potrzebne wyjście Niemiec z Unii Europejskiej i założenie nowej europejskiej wspólnoty gospodarczej i interesów – brzmi zapis w programie poparty przez większość zebranych.

Dołóż cegiełkę do prawdziwie niezależnych, bezpartyjnych mediów.
KLIKNIJ TUTAJ i pomóż nam się rozwijać. Za każdą wpłatę serdecznie dziękujemy!

DW przekonuje, że „to przegrana szefa partii Joega Meuthena i skupionego wokół niego tzw. 'umiarkowanego skrzydła' partii”, który był przeciwny postulatowi. Apelował, by – zamiast wychodzić z UE – współpracować w ramach unijnych struktur z partiami takimi, jak Fidesz Wiktora Orbana.

– To byłby koniec UE i wspólnego rynku, naszego największego rynku eksportowego – przekonywał na Twitterze cytowany przez DW wiceprzewodniczący partii FDP Alexander Graf Lambsdorff. Zarzucił przy tej okazji Alternatywie dla Niemiec „tępy nacjonalizm”.

Innym postulatem, który przyjęła partia na zjeździe jest deklaracja o „odrzuceniu jakiegokolwiek łączenia rodzin przez uchodźców” oraz ogólne ograniczenie imigracji do Niemiec. Kolejny zaś postulatem jest sprzeciw wobec obowiązku noszenia masek pod pretekstem tzw. pandemii.

AfD jest największą partią opozycyjną w Niemczech. W wyborach w 2017 roku zdobyła 12,6 proc. głosów.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.