AFERA! Kancelaria Premiera wzięła 5 mln USD od Google na kampanię i promocję Wielkiej Histerii i finansowała cenzorów w sieci! Pospieszalski wymienia liczby (WIDEO)

Dziennikarz Jan Pospieszalski podczas sympozjum „Oblicza pandemii” w Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu wskazał na powiązania oraz potężne pieniądze z tym związane pomiędzy koncernami farmaceutycznymi i mediów społecznościowych a Kancelarią Premiera.

Pospieszalski w trakcie swojego wystąpienia wspomniał o Grzegorzu Płaczku, który „zaczął zadawać pytania” władzy w sprawie Wielkiej Histerii.

– Pytanie, które zadał – i to jest to dziennikarstwo obywatelskie, które zadziałało – (…) Ministerstwu Zdrowia, to był wrzesień 2020 roku, czyli już mieliśmy pierwszą falę za sobą, trochę zelżało: pytał, ile umarło w Polsce ludzi na Covid – na sam Covid, bez chorób współistniejących. 6 września otrzymał odpowiedź, że zmarło ich 297 osób – przypomniał Jan Pospieszalski.

– Po pół roku totalnej blokady, zamykania świata, rujnowania gospodarki, rozrywania więzi społecznych, niszczenia tkanki społecznej, zamykania kościołów itd. – podkreślił.

Płaczek dalej zadawał pytania Kancelarii Premiera i ministerstwu pandemii. Następnie przytoczył na podstawie uzyskanych odpowiedzi koszty Wielkiej Histerii w Polsce.

– Zapytał, jaki jest koszt, jaki poniosła Kancelaria Premiera na kampanię społeczną zapobiegania, przeciwdziałania i zwalczania Covid-19 i promowania szczepień. Stan na 24 czerwca 2021 roku, czyli pół roku temu, to było 44 869 425, 33 zł – 45 mln prawie – mówił Pospieszalski.

Dziennikarz zwrócił też uwagę, że jeden z covidiańskich cenzorów internetowych otrzymywał od Kancelarii Premiera pieniądze. – W mediach funkcjonują te facebookowe ORMO – ci, którzy donoszą, którzy banują albo zgłaszają tzw. naruszenie zasad społeczności. Ale oprócz tego działają firmy pt. Demagog, Fake Hunter i fakenews.pl. Wszystkie te firmy są finansowane sowicie z różnych miejsc. Firma Fake Hunter dostała od Kancelarii Premiera 98 257,12 zł, a partnerem firmy Fake Hunter jest Polska Agencja Prasowa oraz akademia firmy Pfizer – zwrócił uwagę Jan Pospieszalski.

– Kancelaria Premiera wydała również 361 tys. dla tzw. influencerów, tzw. youtuberów. Otrzymaliśmy te informacje, jacy to są youtuberzy (…). Oni wzięli 361 tys. zł na to, żeby promować szczepienia i namawiać młodych ludzi na TikToku, na Instagramie, na Facebooku, na YouTubie. Jednocześnie 9 marca (2020 roku – przyp. red.) (…), 5 dni po ogłoszeniu pandemii Kancelaria Premiera Rzeczypospolitej Polskiej otrzymała 5 mln dolarów od firmy Google na kampanię i promocję szczepień i przeciwdziałaniu Covid – podkreślił.

– Nie było to w formie żywego grantu, nie była to gotówka, nikt nie przyjechał tam z walizką hajsu i położył Morawieckiemu, tylko było to 5 mln kredytu bezzwrotnego na umieszczanie we wszystkich nośnikach Googla treści, które mają promować, które mają przeciwdziałać Covid-19 itd. – 9 marca (2020 roku – przyp. red.), kiedy w Polsce mamy dwóch zarażonych, czy trzech – kontynuował.

nczas.com / youtube.com

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

One thought on “AFERA! Kancelaria Premiera wzięła 5 mln USD od Google na kampanię i promocję Wielkiej Histerii i finansowała cenzorów w sieci! Pospieszalski wymienia liczby (WIDEO)

  • 13 lutego 2022 o 02:21
    Permalink

    Bardzo szanuję i cenię Pana redaktora Pospieszalskiego ale tak do końca to PRAWDY nie powiedział !
    Wielce Szanowny Ojciec Dyrektor też wziął pieniądze w kwocie 400 tysięcy złotych za wciskanie ludziom kitu o szczepionkach i o szczepieniu…a to źle !

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net