AFERA! Sąd Okręgowy w Warszawie uchyla decyzję wojewody o rejestracji cyklicznego wydarzenia Marsz Niepodległości! Bąkiewicz zapowiada odwołanie

– Sąd Okręgowy w Warszawie stanął po stronie administracji warszawskiego ratusza – informuje portal medianarodowe.com. Jak czytamy, „Sąd Okręgowy w Warszawie uchylił decyzję wojewody mazowieckiego o rejestracji cyklicznego wydarzenia Marsz Niepodległości”. Internauci nie kryją oburzenia.

– Sąd Okręgowy w Warszawie uchylił decyzję wojewody mazowieckiego o rejestracji cyklicznego wydarzenia Marsz Niepodległości. Tym samym sąd uwzględnił odwołanie Rafała Trzaskowskiego i warszawskiego ratusza w tej sprawie – czytamy na portalu wydawanym przez stow. Marsz Niepodległości. – Wojewoda Mazowiecki Konstanty Radziwiłł w poniedziałek poinformował, że podpisał decyzję o rejestracji zgromadzenia cyklicznego Marsz Niepodległości – napisano i dodano, że „decyzja w tej sprawie została wydana na trzy lata”.

– Z postanowieniem tym nie zgodził się warszawski ratusz. W konsekwencji prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski zaskarżył tę decyzję do sądu – czytamy.

Rzecznik ratusza Trzaskowskiego, Monika Beuth-Lutyk przekonywała, że MN nie odbywało się cyklicznie. – W ubiegłym roku nie odbyło się ostatnie z cyklicznych zgromadzeń organizowane przez Stowarzyszenie Marsz Niepodległości. Prezydent wydał zakaz jego organizacji, który został utrzymany postanowieniami sądów dwóch instancji. Oznacza to, że to zgromadzenie nie miało kontynuacji w ciągu ostatnich trzech lat – mówiła Beuth-Lutyk.

– Decyzja sądu, a dokładniej sędziego Andrzeja Sterkowicza jest decyzją haniebną. Po pierwsze ani nie miał kompetencji Rafał Trzaskowski, żeby taką skargę składać, ani sąd nie powinien takiej skargi rozpatrywać. Po drugie, nie ma wystarczającego uzasadnienia merytorycznego. (…) Jest to po prostu sprzeczne z rozumem i z logiką – skomentował prezes stowarzyszenia Marsz Niepodległości Robert Bąkiewicz. Zapowiedział również działania odwoławcze od decyzji.

– My w tej chwili podejmujemy działania odwoławcze i będziemy odwoływali się od tej decyzji. Co do Marszu Niepodległości, na pewno się odbędzie. Zapraszamy dalej wszystkich polskich patriotów do Warszawy. Tym bardziej zapraszamy do tego, aby przyjechali do Warszawy, żeby manifestować przywiązanie do suwerennego państwa polskiego, bo to co się dzieje na arenie politycznej wewnątrz Polski i na arenie międzynarodowej i sytuacje przy samym Marszu Niepodległości dobitnie pokazują, że ktoś chce wzniecać podziały osłabiające państwo polskie – mówił Bąkiewicz w rozmowie z portalem MN.

– W tej chwili zakładamy, że decyzja odwoławcza musi być uwzględniona z korzyścią dla nas. Tu nie ma podstaw prawnych do tego typu wyroków, które podjął pan sędzia Andrzej Sterkowicz. Na tym się zatrzymajmy. Potem, jeśli nadal będą utrudnienia, to będziemy myśleli co zrobić. Marsz Niepodległości się odbędzie. Wszyscy patrioci powinni stawić się tłumnie na tym wydarzeniu – podkreślił Bąkiewicz.

– Jeśli będziemy zmuszeni to przejdziemy tak jak w zeszłym roku. Spacerem, wbrew Trzaskowskiemu. Do zobaczenia w Warszawie 11 listopada na Rondzie Dmowskiego – zapowiedział wiceprezes stow. MN Witold Tumanowicz.

Prezes Ordo Iuris Jerzy Kwaśniewski zwrócił zaś uwagę, że Trzaskowski „w ogóle nie powinien być uznany za stronę w postępowaniu pomiędzy organizatorem zgromadzenia cyklicznego a wojewodą”. – Orzeczenie uderza w prawa obywatelskie – ocenił prawnik.

– Ja tam będę na Marszu Niepodległości, nawet jeśli formalnie zostanie zakazany. Przypuszczam, że co najmniej kilkadziesiąt tysięcy ludzi podobnie. A Trzaskowski swoim uporem pokazuje, że demokrację i wolę ludu – na które to jego środowisko non stop się powołuje – ma w rzyci – skomentował na Twitteze założyciel naszego portalu Dominik Cwikła. – Przypominam też, że Trzaskowski liderkę bojówkarzy, która publicznie pochwalała przemoc i agresję, chwalił jako „naszą dumę” wśród kandydatek na „Warszawiankę Roku”. Kieruje nim tylko ideologiczne zacietrzewienie, a nie żadna troska czy prawda – dodał dziennikarz.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net