22 czerwca 2024
Wiadomości

„Agent Tomek” ujawnił nielegalny proceder PiS. Mieli wykorzystywać tajne materiały w mediach

Tomasz Kaczmarek, zwany „agentem Tomkiem” to były agent CBA i poseł PiS. Złożył w prokuraturze zeznania obciążające szefa MSWiA Mariusza Kamińskiego i jego zastępcę Macieja Wąsika. W rozmowie z „Gazetą Wyborczą” wyjaśnił, że na ich polecenie współpracował z pracownikami medialnymi związanymi z obozem PiS, przez media mętnego nurtu nazywanych „prawicowymi dziennikarzami”. Przekazywał im tajne materiały. Wnioskował przy tym o nadanie mu statusu świadka koronnego.

Kaczmarek zeznał, że na polecenie polityków przekazywał dokumenty Cezaremu Gmyzowi, Dorocie Kani, Tomaszowi Sakiewiczowi oraz Samuelowi Pereirze. Są to obecnie główni pracownicy medialni w propisowskich mediach.

Tomasz Kaczmarek powiedział, że „dostawali materiały opatrzone najwyższymi klauzulami tajności, a szefowie Biura mieli pełną świadomość, że łamią prawo”.

– Tłumaczyli (Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik – red. onet.pl), że publikacje, jakie z tego powstaną, są częścią naszych operacji. Te publikacje miały być częścią działań służb i służyć celom partii PiS – mówił „agent Tomek”.

– Niektórzy mieli wątpliwości czy CBA należy zlikwidować. Po dzisiejszych informacjach o tym, jak Agent Tomek na zlecenie Kamińskiego przekazywał zebrane w interesie PiS-u materiały prorządowym dziennikarzom, na wątpliwości miejsca już nie ma – ocenił w serwisie X poseł KO Aleksander Miszalski.

onet.pl / kontrrewolucja.net

fot. ilustracyjne/fot. YouTube/TVP Info

Dziękujemy, że jesteś z nami! Prosimy o udostępnienie materiału na Twoich mediach społecznościowych oraz obserwowanie nas na Facebooku. Znacząco też pomożesz w dalszym rozwoju portalu wspierając nas dowolną comiesięczną kwotą poprzez zrzutkę.

Możesz także zapisać się na nasz newsletter. Będziesz otrzymywać od nas najciekawsze informacje z ostatnich dni.

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net