Akademickie przywileje dla imigrantów

foto: FreeImages.com
foto: FreeImages.com

Przyjęcie na studia poza kolejnością, zwolnienie z wszelkich opłat a nawet specjalne stypendia – takie względy będą oferować imigrantom dwie krakowskie uczelnie, Uniwersytet Jagielloński oraz Akademia Górniczo-Hutnicza.

Od Uniwersytetu Jagiellońskiego studenci z obcych państw otrzymają m.in. stypendia oraz darmowe kursy języka polskiego. Przywileje zaoferowała również Akademia Górniczo-Hutnicza, która przyjmie 20 studentów-imigrantów. Uczelnia przez pięć lat zapewni im nie tylko kształcenie, ale i mieszkanie oraz środki utrzymania. Rektor Akademii, prof. Tadeusz Słomka deklaruje, iż fundusze na ten cel zostaną przeznaczone z pieniędzy zarobionych przez uczelnię. – Środowiska akademickie zawsze cechowała otwartość i wielokulturowość, będąca jednym z fundamentów twórczego myślenia. – tłumaczy swoją decyzję prof. Słomka.

Z kolei rektor UJ, prof. Wojciech Nowak nie chce zdradzić, ilu imigrantów ugości jego uczelnia. – Liczba studentów przyjęta w tym trybie będzie określana w zależności od potrzeb studentów i naszych możliwości. Definiowanie liczby studentów na tym etapie nie jest zasadne ani konieczne – poinformował prof. Nowak.

Joan/pch24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net