Akcje postne na Wielki Post

Fundacja Piękna Polska rozpoczęła dzisiaj dwie akcje postne: „1050” oraz „333”. Nawiązują one do ilości lat od chrztu Polski oraz zwycięstwa pod Wiedniem. Akcje trwać będą przez cały Wielki Post. Fundacja cały czas poszukuje osób, które zechcą wziąć udział w poście w intencji syryjskich chrześcijan oraz o nawrócenie Europy.

foto: Facebook
foto: Facebook

„Wraz z Wielki Postem rozpoczęliśmy dwie akcje: 1050 i 333. Chodzi o to, by przez jeden dzień Wielkiego Postu pościć w intencji syryjskich chrześcijan lub o nawrócenie Europy. Zachęcamy gorąco do włączenia się w akcję” – czytamy na facebookowej stronie Fundacji Piękna Polska.

Akcja „1050” nawiązuje do rocznicy chrztu Polski. Fundacja zamierza zebrać dokładnie tyle osób, które w jeden dzień Wielkiego Postu będą pościć o chlebie i wodzie. „1050 lat temu Polska przyjęła chrzest. Chcemy zebrać tyle właśnie osób, które zechcą przez jeden dzień Wielkiego Postu pościć o chlebie i wodzie lub w podobnym stopniu w intencji prześladowanych chrześcijan w Syrii” – czytamy na facebookowej stronie wydarzenia. „Syryjscy chrześcijanie są prześladowani i mordowani. Ich majątki są zagrabiane. Mimo to są dla nas przykładem wielkiej wiary – wielu chrześcijan pozostało w swojej ojczyźnie i nie boi się głosić Chrystusa. Wesprzyjmy ich więc modlitwą i postem” – napisali organizatorzy.

„333” zaś to liczba lat od naszej odsieczy wiedeńskiej, kiedy to uratowaliśmy Europę przed dalszą ekspansją Turecką. Fundacja – podobnie jak w poprzednim przypadku – chce zebrać tyle właśnie osób, które również przez jeden dzień zachowają post o chlebie i wodzie. W tej akcji post ofiarowany jest w intencji Europy w obliczu obecnej nawały islamu oraz o nawrócenie mieszkańców kontynentu. „333 lata temu Polska odniosła wielkie zwycięstwo nad Turcją pod oblężonym Wiedniem. Powstrzymaliśmy w ten sposób ekspansję islamu dalej w kierunku Europy. Teraz ponownie naszemu kontynentowi zagraża islam, choć sposób walki się zmienił. Chcemy zebrać dokładnie 333 osoby, które zechcą przez jeden dzień Wielkiego Postu pościć o chlebie i wodzie lub w podobnym stopniu w intencji Europy i nawrócenia naszego kontynentu, by jego mieszkańcy wrócili do Boga” – napisali organizatorzy. „Nikt o zdrowych zmysłach nie będzie miał wątpliwości, że Europa jest w złym stanie. Społeczeństwo odwrócone od Kościoła i Boga, pozbawione wszelkich wartości, pada obecnie ofiarą swojej pustki. Islam zalewa nasz kontynent i żadne akcje wojskowe temu nie zaradzą. Musimy się wszyscy – jako społeczeństwo – nawrócić. Zacznijmy od najskuteczniejszej formy nawracania innych – podejmijmy się modlitwy i postu – czytamy w facebookowym opisie akcji.

Zgłaszać się można poprzez wysłanie imienia i nazwiska oraz miejscowości na adres: ppol1050333@gmail.com. W temacie należy napisać, której akcji tyczy się zgłoszenie.

Zachęcamy do udziału w obydwu, ponieważ idea jest rzeczywiście szlachetna. Jest to również świetna okazja do sprawdzenia swojej siły woli.

CWIK

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.