Alarm na lotnisku Kolonia-Bonn

foto: Pixabay.com
foto: Pixabay.com

Po tym, jak jednemu z pasażerów udało się ominąć kontrole bezpieczeństwa, obsługa lotniska ogłosiła alarm i wstrzymała wszystkie loty. Mężczyzna wszedł do strefy zamkniętej dla podróżujących, która powinna być niedostępna.

Po zdarzeniu wstrzymano natychmiast wszystkie loty z Kolonii-Bonn, a te z samolotów, które zdążyły już wystartować, zawrócono. Wszystkich pasażerów poddano również ponownej kontroli. Nie wiadomo, w jaki sposób mężczyźnie udało się wejść do strefy zamkniętej, gdzie przebywać może jedynie obsługa lotniska. 68-letni Hiszpan został przesłuchany. Nie znaleziono u niego materiałów niebezpiecznych. Tłumaczył, że ominął kontrolę, ponieważ… mu się spieszyło.

To nie pierwszy taki przypadek na lotnisku Kolonia-Bonn. W marcu również wstrzymano loty, ponieważ kontrolę ominęła kobieta – jak się później okazało, policjantka w cywilu. Z kolei w kwietniu na ogólnodostępnej, internetowej stronie lotniska udostępniono procedury awaryjne, plany ewakuacji oraz postępowania w razie ataku terrorystycznego. Dane te miały być zastrzeżone i dostępne jedynie dla wąskiej grupy personelu. Nie wiadomo, jak i dlaczego zostały one ujawnione w sieci.

MGOT/tvn24.pl, dw.com

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net