Alarmy bombowe w całym kraju

foto: Radosław Drożdżewski (Zwiadowca21), licencja CC BY-SA 3.0 via Wikimedia Commons
foto: Radosław Drożdżewski (Zwiadowca21), licencja CC BY-SA 3.0 via Wikimedia Commons

Służby antyterrorystyczne są od kilku godzin w pełnej gotowości. W Warszawie, Gdańsku, Katowicach i kilku innych dużych miastach Polski policja otrzymała wiadomości o planowanych zamachach. Alarmy okazały się fałszywe.

– Otrzymaliśmy zgłoszenie dotyczące sprawdzeń pirotechnicznych. Kilkanaście lokalizacji na terenie Warszawy, m.in. ministerstwo, Prokuratura Okręgowa, hotele i centra handlowe – poinformował przedstawiciel Komendy Stołecznej Policji. Ostrzeżenia przed zamachami pojawiły się także na Śląsku. Do redakcji TVP Katowice dotarł mail z informacją o planowanym na godzinę 15 ataku sarinem. Trujący gaz miał być rozpylony w Silesia City Center, Urzędzie Celnym, Izbie Skarbowej, Instytucie Pamięci Narodowej, Prokuraturze Okręgowej, Urzędzie Ochrony Konkurencji i Konsumentów, katowickim oddziale Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oraz budynku przy ulicy Korfantego.

Ewakuowano także mieszkańców Trójmiasta, m.in. osoby przebywające w centrach handlowych Klif i Madison. – W Gdańsku otrzymaliśmy osiem takich zgłoszeń, a w Gdyni dwa – przyznaje mł. asp. Michał Sienkiewicz z gdańskiej KWP. Pojawiły się informacje o alarmach bombowych w Toruniu, Wrocławiu, Opolu. Wszystkie ostrzeżenia były fałszywe. Obserwatorzy spekulują, iż ktoś może „sprawdzać” stan gotowości polskich służb przez zbliżającymi się ŚDM.

MGOT/niezalezna.pl, wpolityce.pl, trójmiasto.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net