Aleteia promuje jednego z największych heretyków

fb.com/aleteia.pl

„Międzynarodowy projekt internetowy, tworzony przez świeckich katolików” udostępnił zdjęcie w stylu „inspirującej grafiki”. Problem w tym, że „autorytetem” na niej jest nie kto inny, ale Marcin Luter, heretyk, który doprowadził do schizmy w Kościele oraz chaosu zakończonego brutalnymi wojnami. Czy to są autorytety międzynarodowego projektu znanego jako aleteia?

Serwis aleteia.pl to część międzynarodowego projektu, który powstał w 2013 roku. – Aleteia to portal tworzony przez katolików, łączący ludzi, którzy poszukują Boga oraz recepty na mądre życie – czytamy w opisie projektu na facebookowym profilu medium.

Wczoraj serwis opublikował zdjęcie w popularnym stylu „inspirującej grafiki”, zaś jako „autorytet” przedstawiono… Marcina Lutra.

Marcin Luter doprowadził do schizmy w Kościele, sprzeciwił się papieżowi i złamał śluby zakonne, biorąc sobie ostatecznie za żonę byłą zakonnicę. W wyniku głoszonych przez niego herezji podważających m.in. porządek społeczny w Europie wybuchły wojny religijne, które pochłonęły wiele żyć ludzkich. Efektem tych wojen było zawarcie ugody z heretykami znanej jako „cuius regio eius religio”, co oznaczało obowiązkową konwersję ludności z katolicyzmu, jeśli lokalny władca ogłosił się protestantem.

Czy katolicki portal może traktować heretyka, relatywistę, krzywoprzysięzcę i nieposłusznego kapłana jako autorytet? Odpowiedź zna zapewne każdy z Czytelników.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.