28 lutego 2024
Wiadomości

Amerykańscy Żydzi przeciwko wypowiedziom ambasadora Rosji

Komitet Żydów Amerykańskich (AJC) wyraził sprzeciw wobec „historycznego rewizjonizmu Moskwy przeciwko Polsce”. Chodzi o wypowiedź ambasadora Rosji, Siergieja Andriejewa, który obarczył Polskę współodpowiedzialnością za wywołanie II Wojny Światowej.

– To absurdalne. W rzeczywistości nikt nie powinien tego wiedzieć lepiej niż Moskwa – komentuje sprawę David Harris, szef American Jewish Committee. Harris stwierdził, że ambasador Federacji Rosyjskiej „ignoruje głęboko bolesną i udokumentowaną historię lat 1939-41 i zamiast tego sugeruje, że Polska przyniosła nieszczęście sobie i innym”. Jego zdaniem wypowiedź przedstawiciela Rosji to dowód „jawnych starań, by przesunąć punkt ciężkości ze sprawców na ofiary”.

Harris przypomina, że Polska była pierwszym celem nazistowskich Niemiec, którzy zaatakowali ją 1 września 1939 roku. Konsekwencją takiego obrotu spraw było wypowiedzenie wojny Niemcom przez Wielką Brytanię i Francję dwa dni później. – W tym czasie Związek Radziecki był sojusznikiem hitlerowskich Niemiec – podkreśla Amerykanin, przypominając o pakcie Ribbentrop-Mołotow z 23 sierpnia 1939 roku i sowieckiej agresji na Polskę 17 września tegoż roku. Harris przypomina również, że mnóstwo polskich cywilów wysłano wówczas do radzieckich łagrów lub po prostu rozstrzelanych, tak jak Polscy oficerowie w Lesie Katyńskim w 1940 roku. – Możemy mieć tylko nadzieję, że przełożeni w Moskwie szybko zdystansują się od jego komentarzy, aby nie pozostawiać wrażenia, że jego poglądy są w rzeczywistości oficjalną polityką dzisiejszej Rosji – mówi szef AJC o Andriejewie.

O reakcji polskiego MSZ na słowa ambasadora można przeczytać TUTAJ.

Szy/interia.pl

 

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net