Amerykańskie agencje federalne wzywają do NATYCHMIASTOWEGO wstrzymania szczepień tym preparatem! J&J jednak wywołują zakrzepy krwi jak AstraZeneca?

Jeszcze w zeszłym tygodniu amerykańska Agencja Żywności i Leków (FDA) przekonywała, że nie ma związku między stwierdzonymi zakrzepami krwi a szczepionką na Covid-19 od koncernu Johnson & Johnson (J&J). Wówczas mowa była o czterech takich przypadkach. Tymczasem wczoraj federalne agencje wezwały do natychmiastowego wstrzymania stosowania preparatu koncernu właśnie ze względu na możliwe zakrzepy. Liczba ofiar zwiększyła się do sześciu.

Dr Peter Marks, dyrektor Centrum Oceny i Badań Biologicznych FDA oraz dr Anne Schuchat, zastępczyni dyrektora Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom poinformowali o „najnowszym oświadczeniu agencji”, w którym te „zalecają jednak przerwę w stosowaniu tej szczepionki 'ze względu na dużą ostrożność'”.

– W tej chwili te zdarzenia niepożądane wydają się być niezwykle rzadkie – przekazali eksperci.

Dołóż cegiełkę do prawdziwie niezależnych, bezpartyjnych mediów.
KLIKNIJ TUTAJ i pomóż nam się rozwijać. Za każdą wpłatę serdecznie dziękujemy!

– Bezpieczeństwo szczepionek COVID-19 jest najwyższym priorytetem dla rządu federalnego i bardzo poważnie traktujemy wszystkie zgłoszenia problemów zdrowotnych po szczepieniu – oświadczyło FDA.

– Chociaż oświadczenie zostało sformułowane jako zalecenie dla lekarzy, oczekuje się, że rząd USA wstrzyma podawanie szczepionki we wszystkich federalnych ośrodkach szczepień. Urzędnicy oczekują, że stanowe służby zdrowia potraktują to jako silny sygnał, aby zrobić to samo – informuje „New York Times”.

Eksperci chcą zając się zbadaniem związku między zakrzepami a szczepionką J&J. Wówczas podejmą decyzję, czy stosowanie jej powinno pozostać dopuszczalne dla wszystkich dorosłych, czy należy ograniczyć się do pewnej grupy wiekowej.

Dotychczasowe sześć zakrzepów pojawiło się u kobiet w wieku 18-48 lat w ciągu 6-13 dni po aplikacji preparatu.

– Osoby, które otrzymały szczepionkę i dostają silnego bólu głowy, brzucha, nóg lub duszności w ciągu trzech tygodni po szczepieniu, powinny skontaktować się ze swoim lekarzem – przypominają FDA i CDC.

– Jesteśmy świadomi, że w przypadku szczepionek COVID-19 zgłaszano zdarzenia zakrzepowo-zatorowe, w tym trombocytopenię. Obecnie nie ustalono wyraźnego związku przyczynowego między tymi rzadkimi zdarzeniami, a szczepionką – oświadczył koncern w komunikacie prasowym.

onet.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.