Anarchiści chcieli wysadzić komisariat

foto: YouTube (Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji), "Zatrzymanie przez CBŚP w Al. Ujazdowskich w Warszawie"
foto: YouTube (Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji), „Zatrzymanie przez CBŚP w Al. Ujazdowskich w Warszawie”

Trzy osoby powiązane z organizacjami anarchistycznymi planowały atak bombowy na komisariat w stolicy. Policji udało się zatrzymać podejrzanych, nim doszło do zamachu. Najmłodszy z niedoszłych terrorystów ma 17 lat.

Pozostali to 31- i 35-latek. Razem skonstruowali bombę z użyciem płynnego materiału wybuchowego, którą planowali zdetonować na komisariacie Warszawa Włochy. Jedna z trzech osób jest już policji znana, ponieważ była notowana. – Mamy informacje, że są powiązani ze środowiskiem skrajnie anarchistycznym – dodaje asp. szt. Mariusz Mrozek, rzecznik komendy stołecznej policji. – Zagrożenie było realne – ocenia Mrozek.

Policjantom udało się zatrzymać zamachowców w chwili, gdy próbowali umieścić ładunki w wyznaczonym celu. – W nocy z niedzieli na poniedziałek zwracano uwagę na osoby, które kręciły się wokół komisariatu Warszawa Włochy. Oddaliły się, wróciły, jedna sprawdzała, czy dookoła nic się nie dzieje, dwie pozostałe montowały ładunki pod radiowozami  – opowiada Mrozek. Anarchiści próbowali uciekać, lecz zostali zatrzymani. Grozi im do 8 lat więzienia.

MGOT/polsatnews.pl, pch24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.