Anglia: Pobili Słowaka, myśląc, że to Polak

45-letnia Judith Pickerill, 47-letni Sean Pickerill i 47-letni Paul Clark zaatakowali Słowaka wraz z narzeczoną pod miejskim pubem, za to, że, w ich przekonaniu, był Polakiem. Po zakończeniu aktów przemocy wykonywali gesty nazistowskie nad pobitymi. Usłyszeli wyrok 12 miesięcy więzienia.

Słowak Milan Panacek, który od 6 lat mieszka na Wyspach, bawił się w pubie ze swoją narzeczoną Genevieve Barnett. Wyszedł z budynku „Rigger” chcąc uniknąć niepotrzebnych sprzeczek, które zaczęły się już w pubie. Na zewnątrz zostali zaatakowani przez „dziadków”, jak określił oskarżonych ich adwokat. „Zaangażowani i stateczni” napastnicy wykrzykiwali rasistowskie hasła kopiąc Panacka, kobieta biła partnerkę Słowaka.

W Newcastle-under-Lyme, gdzie rzecz miała miejsce, Panacek skończył ze złamanym nosem i innymi obrażeniami ciała. Jego narzeczona ze wstrząśnieniem mózgu i licznymi zadrapaniami. Skazani po pobiciu krzyczeli hasła typu: „wracajcie do swojego kraju” ciesząc się, że zaatakowali Polaka.

Dlatego sąd nie miał litości podczas rozprawy dla 3 pozwanych. Na nic zdały się próby złagodzenia ich wizerunku przez adwokata, który starał się nakreślić ich jako „przykładnych wychowawców wnuków”. – To był paskudny, odrażający incydent. Wasze rasistowskie komentarze były przejawem kompletnej ignorancji. Wszyscy macie ponad 40 lat. To powoduje, że wasze przestępstwo jest jeszcze bardziej szokujące – podkreślił sąd.

Wyrok 12 miesięcy więzienia zapadł mimo wyrażonej skruchy.

Podo/maximus.media

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net