Franciszek skrytykowany za pamięć o ludobójstwie Ormian

foto: Wikimedia Commons
foto: Wikimedia Commons

Papież i papiestwo „nadal noszą ślady mentalności krzyżowców” – stwierdził podczas konferencji prasowej wicepremier Turcji, Nurettin Canikli. Polityk odniósł się w ten sposób do słów Franciszka, który podczas pierwszego dnia swojej pielgrzymki w Armenii odbiegł od przygotowanego tekstu i mówił o ludobójstwie Ormian, do którego doszło w czasie I wojny światowej.

Odpowiadając na pytanie jednego z dziennikarzy Canikli skrytykował słowa Ojca Świętego, sugerując że nie są one zgodne z prawdą historyczną. – Działalność papieża i Watykanu nadal noszą ślady mentalności krzyżowców. Jego komentarze nie są bezstronne, ani nie mają żadnego odniesienia do rzeczywistości – powiedział wicepremier Turcji. Ankara zaprzecza, jakoby podczas I wojny światowej doszło do ludobójstwa, twierdząc, że wówczas ofiary były po obu stronach konfliktu.

Znany watykanista Andrea Tornielii, komentując reakcje Turcji zauważył, że są one znacznie słabsze niż roku temu, gdy 12 kwietnia 2015 roku tamtejsze Ministerstwo Spraw Zagranicznych wezwało nuncjusza apostolskiego w Ankarze abp. Antonio Lucibello, by złożył wyjaśnienia. Jednocześnie ambasador Turcji przy Watykanie Kenan Gürsoy został odwołany na konsultacje do swojego kraju.

Maj/pch24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net