Antypolskie ulotki na Wyspach

W mieście Huntingdon rozrzucono ulotki z napisami obrażającymi Polaków i wzywającymi ich do opuszczenia Zjednoczonego Królestwa. Sprawą zajęła się brytyjska policja.

foto: twitter.com/b_judah
foto: twitter.com/b_judah

Niedaleko szkoły podstawowej w Huntingdon koło Cambridge rozrzucono ulotki z dwujęzycznymi napisami: „Opuśćcie Wielką Brytanię” i „Dość polskiego robactwa”, „Wrócić do domu polskiego szumowiny”. Ulotki miał znaleźć w piątek rano 11-letni uczeń. Dyrekcja szkoły, do której uczęszczają dzieci polskich imigrantów nie komentuje sprawy.

Ponadto po piątkowym referendum Polacy mieli także otrzymywać ulotki z napisem „Wychodzimy z Unii Europejskiej. Nie będzie więcej polskiego robactwa”.

Policja poinformowała, że sprawdzy grozi kara grzywny i do sześciu miesięcy pozbawienia wolności. Brytyjskie organy ścigania szukają kontaktu z jak największą liczbą osób, które otrzymały obraźliwe ulotki. – Ze względu na naturę zgłoszenia, spodziewamy się, iż mogło to dotknąć większej grupy ludzi – powiedział inspektor Nick Percival z angielskiej policji, gwarantując jednocześnie pełną anonimowość ludziom, którzy zgłoszą się na komisariaty.

Po referendum, w którym Brytyjczycy w większości zagłosowali za Brexitem, wielu Polaków skarżyło się na otrzymywanie podobnych obraźliwych komentarzy. Jedna z naszych rodaczek na antenie radia LBC przytoczyła słowa, które usłyszała, mianowicie, iż „powinna się cieszyć tym, że tu pracuje dopóki może, ale na szczęście, już niedługo”.

Maj/kresy.pl,interia.pl

 

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net