28 września 2023
Wiadomości

Antyrządowa manifestacja przed siedzibą TK

foto: Twitter
foto: Twitter

Przed siedzibą Trybunału Konstytucyjnego w Warszawie miała miejsce antyrządowa manifestacja, która odbyła się pod hasłem „Obywatele dla demokracji”. Protest zorganizował Komitet Obrony Demokracji. Pojawiła się także kontrmanifestacja środowiska narodowców i Ruchu Kontroli Wyborów.

Organizatorzy protestu mówili o 10 tys. osób, choć zdjęcia zamieszczane w sieci wskazują na o wiele mniejszą liczbę uczestników. Manifestacja rozpoczęła się o godz. 12, przed siedzibą TK. Do udziału w marszu politycy zachęcali już wcześniej. Barbara Nowacka przekonywała, że jest to obywatelska demonstracja. – Widzimy, jak łamane jest w Polce państwo prawa i wiemy, że teraz, jak nigdy wcześniej, trzeba być razem, ponad podziałami w obronie demokracji, w obronie praw obywatelskich, wolności i równości- podkreślała. Protestujący wykrzykiwali różne hasła, m.in.: „Stop psuciu demokracji”. Sporo transparentów zawierało hasła obrażające prezydenta oraz J. Kaczyńskiego. Uczestnicy mieli ze sobą flagii UE. Marsz wyruszył o godz. 13 i zakończył się przed Pałacem Prezydenckim.

Podczas wiecu przemawiali politycy opozycji: Ryszard Petru (Nowoczesna), Barbara Nowacka (Zjednoczona Lewica), Sławomir Neumann (PO) i Władysław Kosiniak- Kamysz (PSL). Do protestu dołączyli także politycy PO, m.in. Rafał Grupiński i Andrzej Halicki.- Będziemy szerokim, ponadpartyjnym frontem bronić demokracji i wyrażać nasze zaniepokojenie tym, co się dzieje ostatnio z instytucjami demokratycznego państwa w Polsce – mówił w piątek w Sejmie organizator manifestacji Mateusz Kijowski. Przeciw marszowi, pod wodzą Mariana Kowalskiego, protestują narodowcy.

Mas/wpolityce.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net