Apb Hoser ostrzega przed ideą „świeckiego państwa”

Podczas homilii arcybiskup podkreślił, że próby stworzenia tzw. świeckiego państwa sprowadzają się dziś do wyrugowania religii i wartości uniwersalnych z życia publicznego. Przypomniał, iż polskie prawo gwarantuje chrześcijanom wolność głoszenia swojej wiary, nie tylko w kościele.

– Mamy dziś do czynienia ze spychaniem Kościoła do kruchty i do zakrystii a nawet zagłuszaniem Jego głosu, ponieważ jest on niepoprawny politycznie, czyli nie idziemy z prądem totalitarnego dryfu liberalizmu, który jest coraz bardziej widoczny i bardziej dokuczliwy – mówił arcybiskup Hoser. Wyjaśnił, iż idea tzw. państwa świeckiego oznacza w praktyce nie wolność wyznawanych poglądów, jak głoszą jego zwolennicy, lecz po prostu państwo ateistyczne.

Hierarcha dodał również, że Kościół stoi na straży uniwersalnych, nienaruszalnych i od dawna kultywowanych w Polsce wartości, których nie można zmienić za pomocą narzędzi politycznych czy socjologicznych. – Te wartości nie są koniunkturalne. Nie zmieniają się jak chorągiewki na wietrze z dojściem do władzy tej czy innej partii. Ponadto bez nich nie mamy ani busoli, ani steru w naszym życiu społecznym. Tymczasem dyktatura mniejszości ideologicznej prowadzi do odejścia od uniwersalnych wartości, bez których żadne społeczeństwo, żadne państwo i żaden naród nie przetrwał. Owocem tego są mnożące się bratobójcze wojny, nowe zbrodnie przeciwko ludzkości i nowe formy ludobójstwa – powiedział Hoser przestrzegając jednocześnie, by prawo o bezstronności władz państwowych w kwestiach religijnych nie stało się w rękach pewnych grup nacisku bronią przeciwko obecności wiary chrześcijańskiej w życiu publicznym.

Mgot/pch24

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.