Apel do ministra zdrowia

foto: Wikimedia Commons
foto: Wikimedia Commons

Stowarzyszenie „CitizenGo” przygotowało petycję do ministra zdrowia apelującą o wykreślenie z kontraktów szpitali z NFZ obowiązku zabijania nienarodzonych dzieci.

Obecnie szpitale nie mają możliwości rezygnacji z procedury mordowania dzieci w łonach matek. Jest ona wpisana do kontraktu zawieranego z NFZ, więc w szpitalach z oddziałami ginekologiczno-położniczymi musi być ona wykonywana. Problem, który podnosi Stowarzyszenie „CitizenGo”, nie był dotychczas poruszany.

„O ile wzrasta świadomość położnych, pielęgniarek i lekarzy w związku z możliwością korzystania z klauzuli sumienia, o tyle rzadko mówi się o tym, że polskie prawo pozwalające na zabijanie dzieci przed urodzeniem (statystyki mówią o ok. 1000 dzieci rocznie) godzi również w sumienie pracowników administracji i dyrekcję szpitali zmuszając ich do zawierania kontraktów z NFZ z obowiązkową aborcją” – podkreślają autorzy petycji.

Dyrektorzy szpitali, ordynatorzy i pracownicy administracji, którzy przygotowują dokumenty wymagane przez NFZ, nie mogą się powołać na klauzulę sumienia. „Z tego względu zwracamy się do Ministra Zdrowia z prośbą o wykreślenie z kontraktów szpitali z Narodowym Funduszem Zdrowia obowiązku wykonywania aborcji” – czytamy na portalu „CitizenGo”.

Autorzy petycji podkreślają, że nie można nikogo zmuszać, by w jakikolwiek sposób brał udział w zabijaniu dzieci nienarodzonych. „Życie, w demokratycznym państwie prawa musi pozostawać pod ochroną konstytucyjną w każdym stadium jego rozwoju” – zwraca uwagę „CitizenGo”.

Petycję można podpisać TUTAJ.

Maj/wpolityce.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.