17 maja 2024
Gospodarka i prawoWiadomości

Applebaum w grupie Bilderberg

Foto: I, Sailko, „Sala dell'Apoteosi, tempio 02”, licencja CC BY 2.5 via Wikimedia Commons
Foto: I, Sailko, „Sala dell’Apoteosi, tempio 02”, licencja CC BY 2.5 via Wikimedia Commons

Żona Sikorskiego, Anne Applebaum, będzie reprezentowała Polskę w spotkaniu grupy Bilderberg, które rozpoczyna się w czwartek. Jest to półtajna grupa, która zrzesza najbogatszych i najbardziej wpływowych ludzi z całego świata. W mediach mętnego nurtu panuje zmowa milczenia na jej temat.

Grupa Bilderberg to nieformalne międzynarodowe stowarzyszenie wpływowych ludzi. Jej spotkania rozpoczęły się w 1954 roku i do dzisiejszego dnia odbywają się corocznie. Omawia się na jej posiedzeniach najważniejsze sprawy dotyczące bezpieczeństwa, polityki i gospodarki. Uczestnicy spotkań są zobowiązani do całkowitej dyskrecji. Współorganizatorem posiedzeń i stałym sekretarzem Grupy w pierwszych latach jej funkcjonowania był Józef Retinger.

W 2013 r. oraz 2012 r. w spotkaniu Grupy Bilderberg wziął udział minister finansów w rządzie Donalda Tuska, Jacek Rostowski. Wcześniej Polskę reprezentował także jeden z założycieli Platformy Obywatelskiej, Andrzej Olechowski (1994, 2004, 2005). W 2008 r. naradzał się z najbardziej wpływowymi ludźmi świata Aleksander Kwaśniewski, a w 1998 r. Hanna Suchocka. W 2004 i 2005 roku na spotkaniach był Jacek Szwajcowski (prezes Pelion Helathcare Group, jednej z największych grup działających na rynku ochrony zdrowia w Polsce) oraz w 2004 r. Sławomir Sikora – prezes zarządu Banku Handlowego, od 2005 r. członek rady nadzorczej spółki Agora.

Spotkanie będzie odbywało się w dniach 11-14 czerwca w Telfs-Buchen w Austrii.

CWIK/niezalezna.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net