Arcybiskup nie został wpuszczony do szkoły

foto: freeimages.com
foto: freeimages.com

Włoski arcybiskup Paolo Atzei, który pełni swoją posługę na terenie archidiecezji Sassari, nie mógł odwiedzić jednej ze szkół podstawowych w Sardynii. Powodem odmowy ze strony dyrektora była idea multikulturalizmu, której hołduje szkoła. Uznano,  iż wizyta biskupa może „urazić uczucia” niekatolickich uczniów.

Arcybiskup chciał odwiedzić dzieci jeszcze przed Bożym Narodzeniem. Placówka uznała, że jest to niezgodne zasadami obowiązującymi w szkole, która stawiana jest za wzór multikulturalizmu i różnorodności. Dyrektor tłumaczył, iż jego zdaniem wizyta biskupa mogłaby obrazić wyznawców innych religii, którzy uczęszczają do szkoły.  Abp Paolo Atzei nie krył swojego oburzenia. Hierarcha odbywał już wiele wizyt w szkołach, zawsze pod obserwacja dyrektorów, jednak „nigdy nie dawał instrukcji co do wiary katolickiej, a chciał jedynie spotkać się z uczniami, by ich poznać”.

73-letniego arcybiskupa poinformowano o tym, że nie może odwiedzić uczniów dopiero, gdy już wybierał się do szkoły. Nie skonsultowano się  z nim wcześniej. Ową decyzję szkoła podjęła wraz z radą nauczycielską. Na 250 uczniów chodzących do szkoły w Sassari, niecała połowa nie jest chrześcijanami. Sporą część stanowią dzieci muzułmańskie.

Joan/ pch24.pl

 

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net